PODosłonami.pl

Cultilene pod naglowkiem - nowy
Agro-Sorb
Yara

Techniczne nowinki z Gardenii – HortiWizja (odc. 4)

W ostatnich dniach ukazał się kolejny odcinek HortiWizji. Tym razem poświęcony jest on technicznej stronie ogrodnictwa szklarniowego. Podczas targów Gardenia rozmawialiśmy o innowacyjnych rozwiązaniach z przedstawicielami firm oferujących systemy nawadniania, zamgławiania i kontroli klimatu, tunele foliowe i folie oraz doniczki i osłonki. Na techniczną wycieczkę po Gardenii zaprasza Anna Jażdżyk.

W najnowszym odcinku naszego cyklicznego programu HortiWizja przekazujemy informacje o kilku nowościach technicznych z targów Gardenia (o nowościach roślinnych o konkursie florystycznym pisaliśmy w artykułach: Gardenia – sezon wiosenny czas zacząć oraz Gardenia – rozstrzygnięcie konkursu dla kwiaciarń).

Nasz ekipa odwiedziła stoiska firm specjalizujących się w instalacji systemów nawadniana i i kontroli klimatu Adviser oraz Tanake. Uzupełnieniem tematyki związanej z kontrolą klimatu była wizyta na stoisku przedsiębiorstwa Synapo – specjalizującego się w oferowaniu systemów nawilżania powietrza. Nagrodzona Złotym Medalem MTP firma Geo Polska zawdzięcza je ciekawej nowości – folii delaminacyjnej, przeznaczonej do pokrywania tuneli tzw. pompowanych. Dostawca doniczek i osłonek – przedsiębiorstwo Pöppelmann TEKU® pokazało nowe rozmiary i modele tych produktów, tym razem również przeznaczone do produkcji szkółkarskiej. Szczegóły na temat wspomnianych rozwiązań w relacji filmowej.

 

Pomidor malinowy T414955 F1

Nowe pomidory malinowe z Zielonej Łąki

W gospodarstwie ogrodniczym prowadzonym przez Honoratę i Ryszarda Krzywych oraz ich synów – Mateusza i Konrada – 6 lipca odbyła się prezentacja nowej odmiany pomidora malinowego. O jego uprawie rozmawiano w gronie doradców uprawowych i [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZtZ 2018
HortiAdNet