PODosłonami.pl

Cultilene 2
Mularski 3
Yara

Techniczne nowinki z Gardenii – HortiWizja (odc. 4)

W ostatnich dniach ukazał się kolejny odcinek HortiWizji. Tym razem poświęcony jest on technicznej stronie ogrodnictwa szklarniowego. Podczas targów Gardenia rozmawialiśmy o innowacyjnych rozwiązaniach z przedstawicielami firm oferujących systemy nawadniania, zamgławiania i kontroli klimatu, tunele foliowe i folie oraz doniczki i osłonki. Na techniczną wycieczkę po Gardenii zaprasza Anna Jażdżyk.

W najnowszym odcinku naszego cyklicznego programu HortiWizja przekazujemy informacje o kilku nowościach technicznych z targów Gardenia (o nowościach roślinnych o konkursie florystycznym pisaliśmy w artykułach: Gardenia – sezon wiosenny czas zacząć oraz Gardenia – rozstrzygnięcie konkursu dla kwiaciarń).

Nasz ekipa odwiedziła stoiska firm specjalizujących się w instalacji systemów nawadniana i i kontroli klimatu Adviser oraz Tanake. Uzupełnieniem tematyki związanej z kontrolą klimatu była wizyta na stoisku przedsiębiorstwa Synapo – specjalizującego się w oferowaniu systemów nawilżania powietrza. Nagrodzona Złotym Medalem MTP firma Geo Polska zawdzięcza je ciekawej nowości – folii delaminacyjnej, przeznaczonej do pokrywania tuneli tzw. pompowanych. Dostawca doniczek i osłonek – przedsiębiorstwo Pöppelmann TEKU® pokazało nowe rozmiary i modele tych produktów, tym razem również przeznaczone do produkcji szkółkarskiej. Szczegóły na temat wspomnianych rozwiązań w relacji filmowej.

 

Tunele w gospodarstwie Stanisława Stabrawy z Leszczyny

Malinowe z Leszczyny

Stanisław Stabrawa z miejscowości Leszczyna w Małopolsce zajmuje się ogrodnictwem już od 34 lat, odkąd przejął gospodarstwo po rodzicach. Wraz z żoną Elżbietą mieszka w trudnym do budowy obiektów, podgórskim terenie. Uprawę prowadzi w tunelach [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BASF
Program Ochrony Roślin
HortiAdNet