PODosłonami.pl

Hazera pod szkłem 10
Agro-Sorb
Yara

Myplant & Garden – włoskie targi z potencjałem

Myplant & Garden to wciąż „młode”, ale szybko się rozwijające, przeznaczone dla profesjonalistów targi roślin ozdobnych. Urządzane są od 2015 roku na terenie Targów Mediolańskich (Fiera Milano Rho-Pero), niejako w nawiązaniu do sławnej kiedyś, dużej międzynarodowej imprezy targowej Miflor, która odbywała się w latach 1988-1999 w Mediolanie. Podczas nadchodzącej, 4. edycji – w dniach 21-23 lutego 2018 r. – zajmą 3 hale wystawiennicze podmiejskiego kompleksu Rho-Pero, o łącznej powierzchni 45 000 m2.

Myplant & Garden

Myplant & Garden

Stały rozwój targów Myplant & Garden 

Organizatorzy (spółka V Group Srl, która działa przy wsparciu konsorcjum – Consorzio Myplant & Garden – utworzonego przez grupę firm z włoskiej branży ogrodniczej) podkreślają, że targi dynamicznie się rozrastają i zyskują międzynarodową renomę. W 2017 r., podczas ich 3. edycji swoją ofertę zaprezentowało już 567 wystawców, z których 21% przyjechało z zagranicy (w tym z Polski); zwiedzających było 13 000 (12% – spoza Włoch).

Pełna oferta 

Oferta targów Myplant & Garden obejmuje wszystkie sektory biznesu roślin ozdobnych i pokazywana jest w 8 następujących działach: gospodarstwa ogrodnicze (szkółki, producenci roślin doniczkowych, egzotycznych, aromatycznych, ziół), kwiaty (dział, w którym m.in. prezentują się włoskie rynki hurtowe), dekoracje roślinne (m.in. pokazy florystyczne), architektura krajobrazu (oraz urządzanie terenów zieleni), mechanizacja, usługi (logistyka, przechowalnictwo, doradztwo, marketing), pielęgnacja (m.in. podłoża, ochrona roślin, nawozy), doniczki.

Innowacje, atrakcje, dekoracje

Tegoroczną nowością targów Myplant & Garden będzie pawilon nr 12, który ma się kojarzyć z innowacyjnością. Połowa tej hali zostanie zamieniona na Décor District, z – pasującymi do Mediolanu (jednej ze stolic mody) – wybiegami i konkursami florystycznymi, w których mają wziąć udział międzynarodowi mistrzowie kwiaciarskiego designu, sesjami fotograficznymi, muzyką, prezentacją nowych trendów, także dotyczących urządzania wnętrz i przestrzeni zewnętrznych.

Więcej informacji na www.myplantgarden.com

Zwycięzca konkursu "Międzynarodowy Ogrodnik Roku" firma Ter Laak Orchids odbiera nagrodę (IGOTY Award 2018) podczas styczniowej gali w Essen

Polska firma w finale IGOTY Awards

Po raz pierwszy w 10-letniej historii konkursu o miano „Międzynarodowego Ogrodnika Roku” – International Grower of the Year (IGOTY) – w gronie kandydatów do tej prestiżowej nagrody, która dotyczy światowej branży roślin ozdobnych, znalazło się [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Yuksel Tohum Seeds
HortiAdNet