Aplikacja do rozpoznawania chorób 

PODosłonami.pl

DeRuiter_ToBRFVDeRuiter_ToBRFV

Aplikacja do rozpoznawania chorób roślin

Niemiecka firma informatyczna PEAT stworzyła aplikację mobilną Plantix, która ma pomóc ogrodnikom w rozpoznawaniu szkodników i chorób. Podaje także jakie środki chemiczne lub biologiczne zastosować, żeby wyleczyć roślinę.

Czytaj dalej...
mączniak prawdziwy

Objawy mączniaka prawdziwego

Dodatkowo aplikacja rozpoznaje objawy niedoborów składników pokarmowych i wskazuje jakiego nawozu należy użyć. Aplikacja była testowana w 25 000 gospodarstwach w Niemczech. Gdy twórcy programu przekonali się o jego skuteczności, dostosowali bazę chorób, szkodników i braków nawozowych również dla indyjskiego stanu Telangana. Dlatego w aplikacji znajdują się dane przede wszystkim dla upraw prowadzonych w Niemczech i w Indiach. Jednak, ponieważ Niemcy są naszymi sąsiadami, a aplikacja zawiera informacje również o chorobach pomidorów i ogórków, to Plantix przyda się także polskim ogrodnikom.

Charlotte Schumann, kierowniczka zarządzania wiedzą w PETA, informowała, że „aplikacja jest zaprojektowana by być łatwo dostępnym przewodnikiem po chorobach roślin dla ogrodników i rolników z całego Świata. Obsługiwanie aplikacji jest bardzo intuicyjne – ogrodnik wykonuje jak najwięcej zdjęć porażonego miejsca, które są wysyłane na serwer Plantixu i analizowane przez oprogramowanie. Użytkownik otrzymuje odpowiedź w ciągu kilku sekund. Oczywiście jego telefon musi być wtedy połączony z internetem.



Obecnie w bazie znajduje się ponad 50 chorób, które aplikacja rozpoznaje z 90% dokładnością. Aplikacja Plantix jest zaprojektowana intuicyjnie aby każdy użytkownik, nawet taki, który dopiero zaczyna korzystać ze smartfona, nie miał problemu z jej obsługą.

Aplikację można znaleźć w sklepie Google Play. Pobranie aplikacji Plantix jest darmowe, chociaż dostępna jest dopiero w wersji beta. By z niej korzystać trzeba znać angielski. Przed przystąpieniem do weryfikacji choroby trzeba włączyć GPS i Internet. By ułatwić działanie programu wybieramy jakie uprawy nas interesują. Do wyboru są róże oraz wszystkie podstawowe odmiany roślin sadowniczych, warzywniczych, zielarskich i zbóż. By ułatwić pracę programu zaznaczamy grafikę reprezentującą organ, na którym pojawiła się zmiana. Następnie wystarczy zrobić kilka zdjęć, które zostaną poddane w analizie. Po kliknięciu w przycisk „show results” program pokazuje wyniki: zdjęcia podpisane po niemiecku i po łacinie, oraz dodatkowe informacje dotyczące przeciwdziałania chorobie.

 

Źródło: ruralmarketing.in

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pompy dozujące w fertygacji – kluczowe aspekty wyboru

Fertygacja, czyli podawanie nawozów wraz z wodą podczas nawadniania, jest niezwykle istotnym procesem w uprawach ogrodniczych. Aby zagwarantować optymalne warunki dla roślin, konieczne jest dokładne i skuteczne dozowanie pożywki nawozowej. W tym kontekście kluczową rolę [...]

HortiNet_wyszukiwarka
HortiAdNetHortiAdNet