PODosłonami.pl

Cultilene 2
Mularski 3
Yara

HortiWizja pełna kwiatów! Balkonowo-rabatowe i bylinowe nowości odmianowe

Na przełomie czerwca i lipca w Rzgowie koło Łodzi producenci i miłośnicy roślin ozdobnych mieli okazję zobaczyć na żywo bogaty asortyment roślin ozdobnych – balkonowo-rabatowych i bylin – z oferty firmy Florensis. Uzupełnieniem tej ekspozycji była oferta gospodarzy spotkania – państwa V. i R. Turskich oraz A. i P. Szerypo – producentów sadzonek chryzantem i goździków oraz roślin doniczkowych. Dodatkową atrakcją były wykłady o nowościach odmianowych z firmy Florensis, a także o trendach w produkcji i sprzedaży roślin balkonowo-rabatowych i bylin – szczegółową analizę tych tendencji przedstawiła nasza redakcyjna koleżanka – Alicja Cecot. Nasza redakcja miała przyjemność patronować temu spotkaniu. Zapraszamy na filmową relację ze spotkania.

Balkonowo-rabatowe i byliny

Odmiany roślin balkonowo-rabatowych i bylin kwitnących latem cieszyły się dużym zainteresowaniem gości spotkania. Już od wejścia na teren gospodarstwa trudno było zdecydować się gdzie najpierw skierować obiektyw aparatu. Z jednej strony przyciągała wielobarwna ściana bylin eksponowanych na wózkach duńskich – czyli w taki sposób, w jaki są kierowane do sprzedaży. Z drugiej – donice z dużymi okazami roślin kwitnących lub ozdobnych z liści.

Rośliny do urban farming

Dni Otwarte to nie tylko pokaz odmian, ale także tendencji w sposobach ich sprzedaży – w Rzgowie bardzo ważną i efektowną częścią kolekcji były wielogatunkowe kompozycje złożone z roślin ozdobnych i warzyw przeznaczonych do uprawy amatorskiej, którą coraz częściej interesują się mieszkańcy miast – dlatego coraz więcej firm oferuje produkty przeznaczone do upraw miejskich (tzw. urban farming), które można prowadzić np. na balkonie. Duża była także oferta warzyw – pomidorów, papryki, oberżyny, cukinii, a także truskawek – prezentowanych pod marką Graines Voltz (więcej na ich temat wkrótce).

Chryzantemy i goździki

Klienci gospodarstw Turscy i Szerypo – gospodarzy spotkania – mieli także okazję zobaczyć m.in. ofertę odmian chryzantem, a także przekonać się, jak produkowane są sadzonki chryzantem i goździków. Firmy współpracujące z organizatorami spotkania zaprezentowały środki produkcji – m.in. podłoża, nawozy i doniczki.

Wykłady

Bardzo duże grono słuchaczy przyciągnęły prezentacje gospodarzy i organizatorów spotkania, Agnieszki Żukowskiej z Agencji Promocji Zieleni oraz naszej koleżanki redakcyjnej – Alicji Cecot. Sesja wykładowa zakończyła się… urodzinowymi życzeniami i tortem dla gospodyni spotkania, pani Violetty Turskiej, która w minioną sobotę obchodziła urodziny.

Wydarzeniom w Rzgowie towarzyszyła ekipa HortiWizji. Zaglądajcie na portale PodOslonami.pl i PodOslonami.tv.

 

 

Charakterystykę odmian z firmy W. Legutko przedstawiła Katarzyna Kaczmarek

Polskie ogórki z podsadzaniem i pomidory malinowe

W lipcu (12. 07. 2017 r.) podczas Dni Otwartych Adam i Lech Motylewscy gościli w swoim gospodarstwie w Ostrowie Wielkopolskim producentów warzyw oraz przedstawicieli profesjonalnych hurtowni ogrodniczych. Uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w wykładach, a [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dni Ogrodnika
Program Ochrony Roślin
HortiAdNet