PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara

Cały świat na targach IPM Essen

W Essen w Niemczech odbędzie się wkrótce – w dniach 23-26 stycznia 2018 r. – 36. edycja targów IPM. Skupią one 1600 wystawców z 45 krajów i, jak zwykle, zwabią dziesiątki tysięcy zwiedzających – z całego świata (w 2017 roku przybyło ich ponad 57 000). Na partnerski kraj wybrano w 2018 r. Danię (obecną na targach IPM Essen od ponad 20 lat), skąd przyjedzie prawie 100 wystawców – głównie producentów i dostawców roślin doniczkowych.

fot. Messe Essen GmbH

fot. Messe Essen GmbH

Nowa infrastruktura

Jak podają organizatorzy targów IPM – Messe Essen GmbH – oddana już będzie do użytku część nowej infrastruktury wystawienniczej, która jest wynikiem modernizacji hal ekspozycyjnych, rozpoczętej w 2016 r. I tak, na miejscu zburzonego pawilonu nr 9 stawiana jest nowoczesna hala (w której pierwszym, gotowym już segmencie zagości podczas IPM Essen 2018 m.in. wspólne stoisko Związku Szkółkarzy Polskich) – jej kolejne sektory mają powstawać systematycznie do lata br.

Konkursy nowości na IPM Essen

Te prestiżowe targi są w branży ogrodniczej (zwłaszcza roślin ozdobnych) międzynarodowym wydarzeniem, które prezentuje najbardziej kompletną ofertę – obejmuje wszystkie działy tego sektora i wszystkie elementy łańcucha marketingowego: od szerokiego przeglądu środków produkcji i roślin po sprzedaż i florystykę. Tradycyjnie już przyznane zostaną nagrody – w konkursie nowości odmianowych oraz za innowację w sektorze technicznym (IPM Innovation Award).

hortivation – handel detaliczny w centrum uwagi

Nowością nadchodzącej edycji targów IPM Essen będzie włączenie do nich imprezy wystawienniczej, która dotyczy sprzedaży detalicznej i promocji produktów ogrodniczych i nosi nazwę hortivation, również organizowanej przez Messe Essen GmbH (dotychczas odbywała się poza Essen, podczas czerwcowych Flower Trials). Poświęcony jej będzie cały tymczasowy pawilon 13. Menedżerem hortivation 2018 jest sławny holenderski znawca i kreator trendów w ogrodniczej branży Romeo Sommers, którego pokazom będzie przyświecało motto „Ogród rodzinny”.

Więcej informacji na www.ipm-essen.de

 

Goście podczas uroczystego otwarcia Centrum Doświadczalnego De Ruiter w Bleiswijk w Holandii

Uroczyste otwarcie Centrum Doświadczalnego w Bleiswijk

W marcu uroczyście otwarto Centrum Doświadczalne firmy De Ruiter w Bleiswijk w Holandii. Demonstracyjne szklarnie wyposażone są w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. W szklarni znajduje się ponad 300 odmian, uprawianych z doświetlaniem lub bez. To zaplecze [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Florensis -praca
HortiAdNet