PODosłonami.pl

Cultilene 2
Mularski 3
Yara

Za chwilę ukaże się nowy numer Pod Osłonami (4/2017)

W najnowszym numerze jak zawsze znajdziecie bieżące informacje na temat wydarzeń w branży, nowych odmian i innych środków produkcji, a także relacje z ciekawych gospodarstw.

czasopismo Pod Osłonami 4/2017, tulipan 'Joanna Krause'

W najnowszym numerze czasopisma „Pod Osłonami”„Wydarzeniach” znajdziecie relacje z seminariów warzywniczych w kraju, a także z wyjazdu studyjnego producentów pomidorów do Holandii oraz z warzywniczej konferencji „Advice to Advisors” na Słowacji. Wśród licznych imprez kwiaciarskich, które relacjonujemy jest zarówno wystawa tulipanów w Wilanowie, jak i tulipanowa majówka w Chrzypsku Wielkim, podczas której uroczyście nadano imiona dwóm nowym odmianom tulipana – ‘Joanna Krause’ (jej kwiaty wybraliśmy na główne zdjęcie okładkowe) oraz ‘Marian Woronin’.

„Wiadomości z Pierwszej Ręki” poświęcone są m.in. produkcji pomidorów w Holandii, kondycji i znaczeniu korzeni w życiu rośliny i uprawie warzyw szklarniowych oraz nawadnianiu pomidorów szklarniowych latem. Kilka informacji dla siebie znajdą też producenci ogórków pod osłonami (piszemy m.in. o uprawie z podsadzaniem) oraz ogrodnicy zainteresowani uprawą roślin jagodowych w szklarniach lub tunelach. Kwiaciarzy zainteresować mogą z kolei artykuły o sezonowej produkcji bylin oraz przegląd nowych odmian róż szklarniowych.

„Naukowe spojrzenie” poświęcone jest zaburzeniom fizjologicznym w uprawie papryki, temat ten omawiają dr Gabriela Wyżgolik (projekt „Szkoła pod Osłonami”) i dr Anna Kołton z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

„Z wizytą” udaliśmy się tym razem do gospodarstwa państwa Honoraty i Ryszarda Krzywych, uprawiających pomidory wielkoowocowe i malinowe, odwiedziliśmy także holenderskich producentów pomidorów gronowych, uprawianych z doświetlaniem asymilacyjnym oraz największego na Słowacji producenta pomidorów – firmę GreenCoop. Dla producentów roślin ozdobnych przygotowaliśmy artykuły na temat uprawy lilii w Holandii oraz roślin balkonowo-rabatowych w szklarniach państwa Gogolów w Orszewicach k. Łęczycy.

Dział „Co nowego” poświęcony  jest tym razem technicznym nowinkom z targów Gardenia w Poznaniu oraz IPM w Essen. Przedstawiamy także charakterystykę nowych odmian tulipanów, które miały swoje premiery w Wilanowie i w Chrzypsku Wielkim.

„Opinie” poświęcone są tym razem trudnym początkom tegorocznego sezonu uprawy papryki i innych warzyw produkowanych w nieogrzewanych tunelach.

Zapraszamy do sklepu internetowego wydawnictwa Hortpress.

Tunele w gospodarstwie Stanisława Stabrawy z Leszczyny

Malinowe z Leszczyny

Stanisław Stabrawa z miejscowości Leszczyna w Małopolsce zajmuje się ogrodnictwem już od 34 lat, odkąd przejął gospodarstwo po rodzicach. Wraz z żoną Elżbietą mieszka w trudnym do budowy obiektów, podgórskim terenie. Uprawę prowadzi w tunelach [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BASF
Program Ochrony Roślin
HortiAdNet