PODosłonami.pl

Cultilene 2
Mularski 3
Yara

Uprawa ziół i warzyw w domowych szklarniach

Na targach Gardenia zaprezentowano Green Farm – szklarnię do uprawy hydroponicznej warzyw i ziół w domu. Ta nowoczesna konstrukcja, skierowana głównie na rynek hobbistyczny, wpisuje się w trend tzw. upraw miejskich.

Green Farm służy do hydroponicznej uprawy warzyw w zamkniętych pomieszczeniach, także bez dostępu światła dziennego. Jest to konstrukcja japońskiej firmy po raz pierwszy zaprezentowana w Polsce na targach Gardenia przez U-TEC Europe Sp. z o.o. Szklarnia ma wymiary: długość 544 mm, szerokość 262 mm, wysokość 305 mm. W sprzedaży dostępna jest w formie modułów.

W komorze uprawowej znajduje się pojemnik na pożywkę, na którym ustawia się panel z roślinami. Nasiona wysiewa się pojedynczo do koreczków (zrobionych z waty), które umieszcza się w panelu. Po wykiełkowaniu rośliny doświetlane są od góry lampami typu LED. Lampy są energooszczędne i emitują światło podobne do światła słonecznego. Urządzenie wyposażone jest w panel sterowania, na którym użytkownik ustawia godzinę rozpoczęcia i zakończenia doświetlania. W komorze uprawowej zamontowany jest także wentylator zapewniający właściwą cyrkulację powietrza.

Czytaj także: „Pierwsza europejska wertykalna uprawa sałaty

 

Pomidor Cherry Juanita F1

Pomidory koktajlowe i cherry – kolorowa alternatywa

Od niedawna specjalne odmiany pomidorów, przed laty znane właściwie tylko z katalogów lub z wystaw ogrodniczych, znajdują się regularnie w ofercie supermarketów, a nawet sieci dyskontów spożywczych. Pojawiają się także w mniejszych punktach sprzedaży i [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dni Ogrodnika
Program Ochrony Roślin
HortiAdNet