PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Dziś – obowiązkowo tulipany!

Tulipany od lat towarzyszą Dniu Kobiet. Te lubiane i popularne kwiaty są bezpretensjonalnym prezentem, także ważnym elementem wiosennych bukietów i kompozycji. W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się także w masowym handlu – oferuje je niemal każda sieć handlowa. Klientów cieszy fakt dostępności i niskich cen (co zrozumiałe – inne zdanie na temat niskich cen mają ogrodnicy). Nas cieszy, gdy tulipany oferowane w masowej sprzedaży pochodzą z polskiej produkcji.

fot. AW

Tulipany z Ociąża

O tym, że tulipany we wczesnych terminach są produkowane w Polsce, klienci dowiedzieli się niedawno z reklam sieci Lidl. Jedno z haseł reklamowych głosi nawet, że pochodzą one z polskich pól – Czytelnikom naszego portalu nie musimy chyba wyjaśniać, że na początku marca tulipany pochodzą z przyspieszanej produkcji, prowadzonej w szklarniach, a nie z pól (na których w tym roku jeszcze w wielu rejonach Polski leży śnieg). Jak wygląda taka produkcja w nowoczesnym wydaniu, m.in. w gospodarstwie państwa Natalii i Andrzeja Nowackich? O tym pisaliśmy już na łamach naszego portalu w artykułach Tulipanowy potencjał oraz Nowe oblicze tulipanowego biznesu. Dziś miłośnicy tych roślin będą mogli także zajrzeć do państwa Nowackich z Ociąża w porannym programie Dzień Dobry TVN. Wejścia z Ociąża – gdzie oprócz tulipanów produkowane są też róże (zajmuje się tym brat pana Andrzeja, Zbigniew z żoną Arletą) – planowane są o godzinach: 8:03, 8:33, 9:35, 10:30. Warto zobaczyć, jak „rodzą się” chyba najpopularniejsze w dzisiejszym dniu w Polsce kwiaty.

Papryka na pierwszym miejscu (cz. I) – Odmiany i ochrona

Papryka była główną bohaterką seminarium zorganizowanego przez HM.Clause dla producentów tego warzywa. W tym roku odbyło się ono 25 listopada w Potworowie, uczestniczyły w nim również firmy Koppert, Agro Spec, Sumi Agro Poland, Novarbo, Adob [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Yuksel Tohum Seeds
HortiAdNet