PODosłonami.pl

Arysta - Loteria
Agro-Sorb
Yara- Agrotech

EXPO Horticultural w Polsce?

W ubiegłym tygodniu, podczas konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała, że Łódź zabiega o organizację światowej wystawy ogrodniczej EXPO Horticultural w 2024 r. W konferencji uczestniczyli także Wojciech Wróblewski – prezes Związku Szkółkarzy Polskich, który jest partnerem merytorycznym i społecznym w staraniach Łodzi o lokalizację wystawy w tym mieście, i Agnieszka Żukowska – prezes Agencji Promocji Zieleni.

Łódź – mocny kandydat   

Unikatowe w kandydaturze Łodzi jest to, że wystawa EXPO Horticultural odbywać się ma w sercu miasta – na powierzchni ok. 70 ha. Zapowiedziano, że na potrzeby wystawy zostaną zrewitalizowane istniejące już parki, ale także utworzone nowe tereny zieleni na dotychczasowych nieużytkach. Stąd też proponowany temat EXPO – „Nature of the City – Natura Miasta”. Będzie się on koncentrował na idei rewitalizacji i wykorzystaniu potencjału zieleni w poprawie jakości życia mieszkańców dużych miast – tworzenia przyjaznego i zdrowego środowiska do życia: pracy, mieszkania oraz odpoczynku, rozrywki i rekreacji.

Według szacunków i analiz wystawę może odwiedzić nawet 4 mln gości z całego świata. Będzie trwała pięć miesięcy – od końca kwietnia do końca września.

ZSzP – wsparcie dla EXPO Horticultural 2024 w Łodzi

– Po raz pierwszy w Polsce ma szansę powstać duża wystawa ogrodnicza popularyzująca nie tylko filozofię życia wśród zieleni i ideę świadomego kształtowania przestrzeni, ale też promująca ogrodniczą branżę, dlatego ZSzP nie wahał się włączyć w te starania – stwierdził prezes Związku Szkółkarzy Polskich Wojciech Wróblewski podczas konferencji  prasowej 19 lutego.

Związek – od niedawna członek AIPH (Międzynarodowej Organizacji Producentów Roślin) – wspiera polską kandydaturę w ubieganiu się o organizację tego prestiżowego wydarzenia. Już w końcu marca rozstrzygnie się, czy Łódź otrzyma od AIPH rekomendację niezbędną do uzyskania ostatecznej decyzji BIE – Międzynarodowego Biura Wystaw w Paryżu.

Źródło: ZSzP, APZ

 

Początek kwitnienia tulipanów w uprawie tunelowej

Mały może lepiej – tulipany w handlu masowym i drobnym

Od dłuższego czasu widoczny jest bardzo wyraźny udział sieci supermarketów w sprzedaży roślin ozdobnych – doniczkowych i ciętych. Szczególny wzrost podaży ma zawsze miejsce przed ważnymi okazjami, takimi jak Dzień Babci i Dzień Dziadka- wówczas [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet