PODosłonami.pl

De Ruiter - pomidory
Yara

Gardenia 2017 – rozstrzygnięcie konkursu dla kwiaciarń

Jednym z ważnych wydarzeń towarzyszących targom Gardenia i Special Days było rozstrzygnięcie konkursu dla kwiaciarń. Kolejny już raz został on zorganizowany przez poznański oddział SITO oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. W jury zasiedli m.in. międzynarodowi sędziowie florystyczni. Nasza redakcja miała przyjemność patronować temu wydarzeniu.

Ekspozycja prac konkursowych - bukietów i kompozycji kwiatowych była jedną z atrakcji targów Gardenia i Special Days

Ekspozycja prac konkursowych - bukietów i kompozycji kwiatowych była jedną z atrakcji targów Gardenia i Special Days (AW)

Zwycięzców tegorocznego otwartego konkursu dla kwiaciarń wybrało jury w składzie:

dr inż. Piotr Salachna – międzynarodowy sędzia florystyki FLORINT (przewodniczący jury) i pracownik naukowy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie; dr hab. Agnieszka Krzymińska – wiceprezes zarządu SITO – Oddziału w Poznaniu, międzynarodowy sędzia florystyki FLORINT, szefowa Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu; Małgorzata Niska – jedna z prekursorek florystyki w Polsce, współprowadząca reality show „Floryści talent show”; Natalia Tarachowicz – dyrektor projektu Special Days, Międzynarodowe Targi Poznańskie; Andrzej Aumiller – prezes zarządu SITO – Oddziału w Poznaniu.

Przedstawiciele kwiaciarń kandydowali w dwóch kategoriach, w których przyznano następujące nagrody:

Za Bukiet dla kobiety I miejsce przyznano Emilii Kapce-Czerwińskiej z kwiaciarni Artemi z Poznania, II miejsce w tej kategorii zdobyła Manufaktura Kwiatów, również z Poznania, III lokatę zdobyła Małgorzata Ziemecka-Wardęga z Lubonia.

Drugim zadaniem, jakie otrzymali floryści, było wykonanie kompozycji w naczyniu, pt. „Powiew wiosny”. I miejsce zdobyli Michał Nica i Paweł Łuczak z Kwiaciarni w Centrum Ogrodniczym Jucca w Tarnowie Podgórnym. Za nimi uplasowała się Małgorzata Lisowska, właścicielka kwiaciarni „ARS” z Wałbrzycha. III miejsce przypadło Katarzynie Magdalenie Witeckiej z kwiaciarni kochamkwiaty.pl z Rzeszowa.

Ponadto w tej edycji konkursu przyznano także Puchar prezesa SITO – Andrzej Aumiller wręczył to wyróżnienie Angelice Potockiej (Potocka.pl) z Pniew za kompozycję w naczyniu „Powiew wiosny”.

Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym w tegorocznym konkursie.

Czytaj także: Gardenia – sezon wiosenny czas zacząć!

Fotorelacja z konkursu znajduje się na stronie SITO

1 komentarz do “Gardenia 2017 – rozstrzygnięcie konkursu dla kwiaciarń

  1. Pingback: Targi Gardenia – sezon wiosenny czas zacząć!, relacja z poznańskiego spotkania branży ogrodniczej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Program Ochrony Roślin
HortiAdNet