PODosłonami.pl

Cultilene 2019
Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

„Gazela Biznesu” dla centrum ogrodniczego z Małopolski

Wśród firm wyróżnionych przez „Puls Biznesu” jako najdynamiczniej rozwijające się w 2011 r. małe i średnie przedsiębiorstwa znalazło się znane m.in. małopolskim producentom warzyw Centrum Ogrodnicze Polger Sp. z o.o. z Zofipola koło Krakowa.

„Polger” działa w rejonie intensywnych upraw warzyw pod osłonami – w okolicach podkrakowskiej Igołomi, wśród klientów firmy są jednak i ogrodnicy z dalszych rejonów – tym bardziej, że firma prowadzi również sprzedaż internetową. Nagroda przyznana przez „Puls Biznesu” jest potwierdzeniem rozwoju firmy, jaki nastąpił w minionych latach (oceniane są trzy poprzednie lata – inwestycje, zwiększenie asortymentu, wzrost obrotów, utrzymywanie płynności finansowej oraz pozytywne opinie kontrahentów).

Według właściciela Centrum Ogrodniczego „Polger”, Tadeusza Kwiatka, rozwój nie byłby możliwy bez wyjścia naprzeciw oczekiwaniom klientów. Zaproponowaliśmy kompleksową obsługę, sprzedaż środków produkcji – od nasion, przez podłoża ogrodnicze i nawozy po środki ochrony roślin. Współpracujemy ze sprawdzonymi firmami. Zapewniamy także fachowe doradztwo, personel (w firmie zatrudnionych jest 12 osób) jest wykwalifikowany, uczestniczy w szkoleniach – stwierdził T. Kwiatek. Nie bez znaczenia było także przeniesienie firmy z Tropiszowa na miejsce obecnej lokalizacji w Zofipolu, przy głównej trasie, i postawienie nowoczesnego centrum z dużym parkingiem – co zapewnia możliwość profesjonalnej obsługi, łącznie z załadunkiem dużych samochodów. Duże zaplecze magazynowe pozwala zapewnić ciągłość dostaw i ich terminową ich realizację.

W planach są już dalsze etapy rozbudowy centrum ogrodniczego – m.in. utwardzenie placu manewrowego dla dużych tirów i rozbudowa powierzchni magazynowej. Planowane jest także rozszerzenie obsługi rynku hobbystycznego – oferowane są rośliny ozdobne do ogrodów oraz narzędzia i środki oraz do ich pielęgnacji.

Właścicielowi firmy oraz jej pracownikom serdecznie gratuluję sukcesu.

Baner 10 Syngenta
HortiAdNet