PODosłonami.pl

Arysta - Loteria
Agro-Sorb
Yara- Agrotech

HortiWizja (odc. 12). Ogórki szklarniowe w uprawie jesiennej.

Tym razem ekipa HortiWizji odwiedziła gospodarstwo pana Mariusza Różalskiego, położone w Zamętach koło Kalisza. W odcinku przedstawiamy informacje o szklarniowej uprawie ogórków półdługich w jesiennym cyklu.

Pan Mariusz Różalski uprawia nową odmianę półdługiego ogórka szklarniowego (ogórek typu midi) pod nazwą Grummel F1. Informacje na temat tej odmiany ogórka w jesiennym cyklu uprawy przekazał Mateusz Janas z firmy Enza Zaden. Wiele uwagi poświęciliśmy również biologicznej ochronie ogórków przed szkodnikami – głównie przed mączlikami, wciornastkami i przędziorkami. W gospodarstwie wykorzystywane są środki ochrony biologicznej (pożyteczne organizmy) z firmy Koppert. Zalecenie te przekazuje Paweł Kloc z firmy Koppert. O podłożach uprawowych do uprawy ogórków (maty Exact Air i Exxcellent) przekazuje Wojciech Juńczyk z firmy Cultilene. Ciekawostką w ofercie firmy jest nowa aplikacja na smartfony – Cultilene Smart Root Zone Management. Zalecenia uprawowe mogą być teraz dostępne na smartfonie!

Więcej o gospodarstwie pana Mariusza Różalskiego:

X Wystawa Tulipanów w Wilanowie

Już jutro zaczyna się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników tulipanów – wystawa w Wilanowie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na wystawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet