PODosłonami.pl

Cultilene pod naglowkiem - nowy
Agro-Sorb
Yara

Jeden właściciel wystaw Zieleń to Życie & Flower Expo Polska

Połączone targi Wystawa Zieleń to Życie oraz towarzyszące im od 2 lat Flower Expo Polska odbędą się w dniach 6-8 września 2018 r. w Expo XXI WARSZAWA przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Obecnie obie marki należą do Agencja Promocji Zieleni, która nabyła prawa do marki Flower Expo Polska od dotychczasowego holenderskiego partnera BureauSierteelt.

Zieleń to Życie od 25 lat prezentuje rośliny do ogrodów i terenów zieleni oraz łączy przedstawicieli tworzących zieloną branżę.  Od kilkunastu lat pokazuje najszerszą, najbardziej różnorodną ofertę roślin w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Równocześnie prezentowana jest tu technika, usługi i środki produkcji ogrodniczej i do pielęgnacji terenów zieleni, dekoracje, akcesoria, oprogramowanie, a także wydawnictwa.

Wystawcy

Wśród wystawców obecne są firmy polskie – z silną grupą producentów ze Związku Szkółkarzy Polskich oraz firmy zagraniczne, reprezentujące kilkanaście europejskich krajów. Oferta skierowana jest do handlu – hurtowego i detalicznego, projektantów i wykonawców zieleni oraz do inwestorów zajmujących się zielenią publiczną, jak również do szkółkarzy i innych ogrodników.

Od 2016 roku Zieleń to Życie jest bogatsza jest o segment Flower Expo Polska – poświęcony kwiatom ciętym, zieleni do wnętrz, florystyce i dekoracjom. Prezentacja producentów i dystrybutorów z Polski, Holandii i kilku europejskich krajów, także z Ameryki Południowej i Afryki oraz nowatorskie pokazy  florystyczne przyciągają nową, coraz liczniejszą grupę odbiorców – właścicieli kwiaciarń, florystów oraz hurtowników i dystrybutorów.

Wydarzenia towarzyszące

Całym targom towarzyszą liczne wydarzenia: seminaria i prezentacje dla profesjonalistów, premiery, pokazy i warsztaty prowadzone przez mistrzów i ekspertów oraz konkursy. Jednym z flagowych jest jedyny w Polsce Konkurs Roślin Nowości, w którym rywalizują nowe i wartościowe odmiany.

Dwa pierwsze dni targów przeznaczone są dla gości branżowych. W sobotę do odwiedzających dołącza szeroka publiczność – właściciele ogrodów, pasjonaci ogrodnictwa i roślin.

Ubiegłoroczna edycja Zieleń to życie i Flower Expo zgromadziła ponad 300 wystawców z 13 krajów.

Targi odwiedziło 16800 gości w tym ponad 7000 profesjonalistów z 40 krajów.

Organizatorzy:

Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o. , Związek Szkółkarzy Polskich

Al. Jana Pawła II 80 lok. 71

00-175 Warszawa

tel. +48 22 435 47 20 (21-22),

kontakt@zielentozycie.pl

 

Tegoroczna wystawa "Zieleń to Życie" była, jak zwykle, miejscem inspiracji ogrodowych i prezentacji nowości roślinnych (tu: fragment stoiska Szkółki Szmit), fot. A. Cecot

Kolekcja korzyści, czyli „Zieleń to Życie”

Tydzień temu zakończyła się 26. Międzynarodowa Wystawa „Zieleń to Życie”, zorganizowana w Warszawie przez Związek Szkółkarzy Polskich i Agencję Promocji Zieleni. W wydarzeniu tym, którego integralną część stanowiły po raz trzeci targi Flower Expo Polska, [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet