PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

JMP Flowers gospodarzem spotkania Family Business Network Poland

W dniach 15-16 kwietnia na Lubelszczyźnie odbyło się spotkanie FBN Poland, czyli polskiego oddziału Family Business Network. Gospodarzem tego spotkania była firma rodziny państwa Ptaszków ze Stężycy, JMP Flowers – największy i najnowocześniejszy w Europie Środkowo-Wschodniej producent storczyków, róż i anturium.

Wizyta w szklarni z produkcją storczyków z rodzaju Phalaenopsis w Stężycy

Wizyta w szklarni z produkcją storczyków z rodzaju Phalaenopsis w Stężycy

Firmy rodzinne w polskiej gospodarce

Udział firm rodzinnych w polskiej gospodarce jest coraz bardziej znaczący. Nasze firmy dynamicznie się rozwijają, również dzięki temu, że na forum FBN Poland możemy dzielić się wiedzą na temat przedsiębiorczości, wzajemnych doświadczeń, inspiracji – powiedział witając gości Jarosław Ptaszek, prezes zarządu firmy JMP Flowers.

Właściciele firm rodzinnych wchodzących w skład FBN Poland, na czele z panią prezes Solange Olszewską, zapoznali się z w pełni zautomatyzowaną szklarnią o powierzchni 10 ha, przeznaczoną do produkcji storczyków doniczkowych z rodzaju Phalaenopsis. Inwestycja ta została ukończona w tym roku i umożliwiła zwiększenie produkcji storczyków flenopsis do poziomu 5 mln sztuk rocznie. W szklarni uprawianych jest obecnie ponad 200 odmian tych roślin.

Jednym z tematów spotkania była także działalność firm rodzinnych w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Goście mogli zapoznać się z bezemisyjnym  funkcjonowaniem 18-hektarowego gospodarstwa, w którym dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym, produkcja jest samowystarczalna pod względem wytwarzanej energii elektrycznej, cieplnej i obiegu wody. Dwudniowemu spotkaniu towarzyszyły liczne wykłady i warsztaty podnoszące kompetencje menedżerskie uczestników. W sobotę odbyło się także Walne Zgromadzenie FBN Poland.

Family Business Network Poland (FBN Poland)…

…wchodzi w skład FBN International – międzynarodowej organizacji, która zrzesza obecnie 3105 firm rodzinnych i ponad 9300 osób z firm rodzinnych, będących właścicielami i liderami rodzin zarządzających największymi i najstarszymi biznesami rodzinnymi na świecie. Misją FBN Poland jest kształtowanie ducha przedsiębiorczości oraz wspieranie firm rodzinnych w ich stabilnym i wielopokoleniowym rozwoju. Właściciele firm rodzinnych zakładają firmy, rozwijają je i pracują w nich z myślą o przekazaniu firmy rodzinnej kolejnemu pokoleniu. Wartością dodaną FBN Poland jest kształtowanie kompetencji i umiejętności menedżerskich oraz budowanie relacji rodzinnych poprzez wykorzystanie wiedzy i doświadczenia członków stowarzyszenia, ich rodzin oraz ekspertów zewnętrznych. FBN Poland to firmy rodzinne działające na rzecz firm rodzinnych.

JMP Flowers…

…to rodzinna firma z wielopokoleniową tradycją w przedsiębiorczości. Firma powstała w 1977 r. i stanowi obecnie stabilne i bezpieczne miejsce pracy dla 240 pracowników aż z 9 krajów. Specjalnością firmy jest uprawa kwiatów ciętych róż (70 odmian na pow. 5,7 ha), anturium (70 odmian na powierzchni 2,7 ha), a przede wszystkim doniczkowych storczyków z rodzaju Phalaenopsis w ponad 200 odmianach. Firma zarządza również największą w Polsce, własną hurtową siecią handlową, która ma 15 reprezentacyjnych filii, zaopatrujących w świeże kwiaty najlepsze polskie kwiaciarnie. JMP Flowers posiada także spółkę w Wiedniu, która obsługuje głównie rynek austriacki, czeski, słowacki, niemiecki i węgierski. Ma także spółkę w Moskwie, która rozwija sprzedaż na rosnącym rynku Federacji Rosyjskiej.

Papryka na pierwszym miejscu (cz. I) – Odmiany i ochrona

Papryka była główną bohaterką seminarium zorganizowanego przez HM.Clause dla producentów tego warzywa. W tym roku odbyło się ono 25 listopada w Potworowie, uczestniczyły w nim również firmy Koppert, Agro Spec, Sumi Agro Poland, Novarbo, Adob [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Yuksel Tohum Seeds
HortiAdNet