PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Czy już dotarł do Was drugi numer „Pod Osłonami”?

Mamy nadzieję, że już otrzymaliście Wasze egzemplarze czasopisma Pod Osłonami. Jeśli nie, to może… zapomnieliście je zaprenumerować? Na to nigdy nie jest za późno! Tym bardziej, że prenumeratorzy naszego czasopisma mogą liczyć na rabaty na stacjach benzynowych – 8 groszy za litr na stacjach Orlen lub 5 groszy za litr na stacjach Bliska. Oczywiście wspomniane rabaty to tylko jeden z wielu powodów, dla których warto zrobić prenumeratę, najważniejszym jest ciekawa treść. Co znajdziecie w najbliższym numerze – o tym krótko poniżej.

Wydarzenia

W drugim numerze jak zawsze relacjonujemy wydarzenia z życia branży – targi konferencje i seminaria poświęcone uprawie warzyw szklarniowych, roślin ozdobnych i jagodowych, uprawianych w szklarniach i tunelach. Tym razem znajdziecie m.in. informacje o uprawie papryki i innych warzy tunelowych, o których mówiono podczas warzywniczej konferencji TSW. Wiele miejsca poświęcamy także uprawie truskawek pod osłonami, a także możliwości wykorzystania biostymulatorów w uprawie gatunków jagodowych.

Zdaniem specjalistów

Do grona autorów zaprosiliśmy również specjalistów z branży. Swoimi spostrzeżeniami na temat początków sezonu uprawy warzyw szklarniowych dzieli się dr Marta Repelewicz-Szybkowska z firmy Delphy. Bardzo ciekawe informacja na temat produkcji rozsady ogórków i typów rozsady tych warzyw przekazał holenderski doradca uprawowy Hans van Herk z firmy Propagation Solutions. Zalecenia dotyczące przygotowania stanowiska do uprawy papryki przekazał Wojciech Wojcieszek z firmy Yara.

Z wizytą w…

Tym razem relacjonujemy wizytę w krakowskiej firmie Urbanika, specjalizującej się w wertykalnej, produkcji mikrowarzyw i mikroziół pod lampami LED. Okazuje się, że w polskich warunkach urban farming nie jest pieśnią odległej przyszłości, to dzieje się już teraz!  O tym jak rozpoczął się sezon w gospodarstwach specjalizujących się w uprawie ogórków piszemy w artykule z wizyty w gospodarstwie państwa Koconiów z Jurkowa. Jagoda kamczacka to stosunkowo nowy gatunek w polskich uprawach, w najnowszym numerze naszego czasopisma informujemy o tym, jak prowadzić taką uprawę w pojemnikach.  Z kolejna wizytą byliśmy u holenderskiego producenta tulipanów, który stawia na wysoką jakość i szeroki oraz ciekawy asortyment produkowanych odmian.

Co nowego?

W drugim numerze „Pod Osłonami” opisujemy wiele produktowych nowości roślinnych zaprezentowanych podczas targów w Essen w Niemczech oraz IFTF w Holandii. Podajemy także informacje na temat oferty firm obecnych na targach TSW w Nadarzynie. Przedstawiamy również przegląd tunelowych odmian ogórków brodawkowych, produkowanych z przeznaczeniem m.in. na produkcję lubianych w Polsce ogórków małosolnych.

Opinie, poglądy, uwagi…

…na temat początków bieżącego sezonu przedstawili Wojciech Juńczyk (Cultilene), Anna Wojciechowska (De Ruiter) oraz Piotr Zawada (Rol-Spec).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet