PODosłonami.pl

Cultilene 2
Mularski 3
Yara

Już jest! HortiWizja (odc. 6) – Uprawa i ochrona pomidorów wielkoowocowych

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu HortiWizja. Materiał powstał w Zielonej Łące, w szklarni państwa Honoraty i Ryszarda Krzywych. O uprawie opowiada syn właścicieli, Mateusz Krzywy, oraz specjaliści z firm.

Nasza ekipa odwiedziła tym razem gospodarstwo Państwa Krzywych wraz ze specjalistami z firm Cultilene – reprezentował ją Wojciech Juńczyk; Syngenta – reprezentowana przez Marcina Grosnera; oraz Koppert – o ochronie biologicznej opowiedziała Maria Lis.

W szklarni z Zielonej Łące uprawiana jest m.in. wielkoowocowa odmiana pomidora Altadena F1 i pomidory malinowe, a uzupełnieniem asortymentu są pomidory koktajlowe Edioso F1. Rośliny są uprawiane w matach wełny mineralnej z firmy Cultilene – Exact Air. W uprawie prowadzona jest ochrona biologiczna z wykorzystaniem m.in. dziubałeczka mączlikowego (Macrolophus pygmaeus) i dobrotnicy szklarniowej (Encarsia frmosa), pomidory są zapylane przez trzmiele.

Więcej informacji o uprawie w materiale filmowym oraz w artykule „Pomidory z Zielonej Łąki”. 

 

Tunele w gospodarstwie Stanisława Stabrawy z Leszczyny

Malinowe z Leszczyny

Stanisław Stabrawa z miejscowości Leszczyna w Małopolsce zajmuje się ogrodnictwem już od 34 lat, odkąd przejął gospodarstwo po rodzicach. Wraz z żoną Elżbietą mieszka w trudnym do budowy obiektów, podgórskim terenie. Uprawę prowadzi w tunelach [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BASF
Program Ochrony Roślin
HortiAdNet