PODosłonami.pl

Cultilene 2
Mularski 3
Yara

Już jest! HortiWizja (odc. 6) – Uprawa i ochrona pomidorów wielkoowocowych

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu HortiWizja. Materiał powstał w Zielonej Łące, w szklarni państwa Honoraty i Ryszarda Krzywych. O uprawie opowiada syn właścicieli, Mateusz Krzywy, oraz specjaliści z firm.

Nasza ekipa odwiedziła tym razem gospodarstwo Państwa Krzywych wraz ze specjalistami z firm Cultilene – reprezentował ją Wojciech Juńczyk; Syngenta – reprezentowana przez Marcina Grosnera; oraz Koppert – o ochronie biologicznej opowiedziała Maria Lis.

W szklarni z Zielonej Łące uprawiana jest m.in. wielkoowocowa odmiana pomidora Altadena F1 i pomidory malinowe, a uzupełnieniem asortymentu są pomidory koktajlowe Edioso F1. Rośliny są uprawiane w matach wełny mineralnej z firmy Cultilene – Exact Air. W uprawie prowadzona jest ochrona biologiczna z wykorzystaniem m.in. dziubałeczka mączlikowego (Macrolophus pygmaeus) i dobrotnicy szklarniowej (Encarsia frmosa), pomidory są zapylane przez trzmiele.

Więcej informacji o uprawie w materiale filmowym oraz w artykule „Pomidory z Zielonej Łąki”. 

 

Pomidor Cherry Juanita F1

Pomidory koktajlowe i cherry – kolorowa alternatywa

Od niedawna specjalne odmiany pomidorów, przed laty znane właściwie tylko z katalogów lub z wystaw ogrodniczych, znajdują się regularnie w ofercie supermarketów, a nawet sieci dyskontów spożywczych. Pojawiają się także w mniejszych punktach sprzedaży i [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dni Ogrodnika
Program Ochrony Roślin
HortiAdNet