PODosłonami.pl

Cultilene pod naglowkiem - nowy
Agro-Sorb
Yara

Jest już nowy numer czasopisma „Pod Osłonami” – 4/2018

Właśnie ukazał się nowy numer czasopisma „Pod Osłonami”. Zapraszamy do lektury wydania, a tym razem piszemy o…

W numerze znajdziecie m.in. relacje z wizyt w gospodarstwach szklarniowych w Rosji specjalizujących się w uprawie pomidorów i ogórków (Agrokultura) i z centrum doświadczalnego w Holandii (Trial Centre Tomato, Rijk Zwaan). Odwiedziliśmy także krajowego producenta pomidorów i truskawek oraz wynalazcę – Andrzeja Walczaka.

Najnowszymi wiadomościami na temat produkcji rozsady pomidorów do doświetlanej uprawy dzieli się specjalista z Holandii – Hans van Herk, natomiast o biologii i zwalczaniu pordzewiacza pomidorowego piszą dr hab. Henryk Ratajkiewicz i dr Roman Wąsala.

Odwiedziliśmy także holenderskie targi roślin ozdobnych (IPM Essen, Tulip Trade Event), belgijskie gospodarstwo specjalizujące się w produkcji traw ozdobnych oraz rodzime szklarnie pana Marcina Wojtczaka. produkującego rośliny balkonowo-rabatowe.

Producentów zastanawiających się nad rozpoczęciem produkcji owoców jagodowych zainteresować może artykuł na temat technologii uprawy malin, autorstwa dr Agnieszki Orzeł.

Poza tym, jak zawsze, w najnowszym wydaniu wiele zaleceń uprawowych i ważnych informacji z życia branży- przekonajcie się sami.Warto czytać!

Pod Osłonami – Uprawy w szklarniach i tunelach nr 4/2018

Pomidor malinowy T414955 F1

Nowe pomidory malinowe z Zielonej Łąki

W gospodarstwie ogrodniczym prowadzonym przez Honoratę i Ryszarda Krzywych oraz ich synów – Mateusza i Konrada – 6 lipca odbyła się prezentacja nowej odmiany pomidora malinowego. O jego uprawie rozmawiano w gronie doradców uprawowych i [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZtZ 2018
HortiAdNet