PODosłonami.pl

Cultilene 2
Mularski 3
Yara

Kalibrachoa MiniFamous ‘Double PinkTastic’ – laureatką FleuroStar Award

Calibrachoa MiniFamous ‘Double PinkTastic’ – hodowli niemieckiej firmy Selecta one® – została wyróżniona tegoroczną nagrodą FleuroStar jako potencjalny hit rynku balkonowo-rabatowego. Trzydziestoosobowe międzynarodowe jury wybrało ją spośród pięciu nowych odmian zgłoszonych przez członków Fleuroselectu – organizatora konkursu o FleuroStar Award, który w 2017 roku odbył się już po raz 9. Oceny dokonano podczas FlowerTrials.

Calibrachoa-MiniFamous-Double-PinkTastic_FleuroStar_2017

Calibrachoa MiniFamous ‘Double PinkTastic’, fot. A. Cecot

„Gwiazda” sezonu 2017/2018 – ogłoszenie wyników

Uroczysty finał konkursu urządzono w 3. dniu tegorocznych FlowerTrials w siedzibie holenderskiej firmy Beekenkamp jednego z uczestników tych międzynarodowych dni otwartych, poświęconych głównie roślinom balkonowo-rabatowym. Anita Stöver, hodowca zwycięskiej odmiany odebrała nagrodę z rąk prezesa Fleuroselectu Hermana Hamera (Florensis) oraz przewodniczącej komisji konkursu FleuroStar Heike Gronemann (Sakata).

Calibrachoa MiniFamous ‘Double PinkTastic’ wyróżnia się dwubarwnymi, pełnymi kwiatami o białym tle i dwóch nieregularnych, różowych obwódkach w dolnej, wewnętrznej części płatków, co – jak podaje hodowca – daje kolorystyczny efekt „3D”. Odmiana ta, dodana do grupy MiniFamous, powiela jej zalety, takie jak: szybki wzrost i rozwój, ulepszony system korzeniowy, wczesne i długotrwałe kwitnienie, tolerancja wobec mączniaka.

Inne kandydatki zgłoszone do konkursu o FleuroStar Award

Pozostałymi odmianami – kandydatkami do miana rynkowej „gwiazdy”, która wywoła u klientów szczególne zainteresowanie (tzw. efekt „Wow!”) – były w 2017 r.:

  • Dalia (Dahlia) LaBella Maggiore ‘Rose Bicolour’ hodowli firmy Beekenkamp: rozmnażana z sadzonek, wielkokwiatowa odmiana; rośliny, o mocnej budowie dorastają do wysokości 45-65 cm, a dwubarwne kwiatostany osiągają średnicę 15 cm; odmiana ta nadaje się do uprawy w pojemnikach tarasowych lub w ogrodzie, pędy mogą być wykorzystywane jako kwiaty cięte.
  • Kalibrachoa (Calibrachoa) Conga ‘Sunset Kiss’ hodowli firmy Florensis: odmiana o zwartym pokroju i dwubarwnych, pomarańczowo-czerwonych kwiatach; nadaje się do dekoracji stołu, uprawiana w doniczkach lub do kompozycji w pojemnikach jako element kolorystyczny, łatwo wpadający w oko.
  • Papryka (Capsicum) Red-Mamba F1 hodowli firmy Prudac: odmiana o wzniesionym pokroju, wysokości ok. 80 cm, szerokości 30 cm oraz owocach, które zmieniają barwę od czarnej do czerwonej. Wyróżnia je lekko ostry smak. Mają nie opadać w trakcie transportu roślin, które są ponadto słabo rozgałęzione (łatwe do pakowania).
  • Słonecznik (Helianthus) ‘Sunfinity’ hodowli firmy Syngenta Flowers: innowacyjna, rozmnażana z nasion odmiana, która łączy cechy kreacji doniczkowej (pędy rozkrzewiają się intensywnie) i tej do uprawy na kwiaty cięte; rośliny dorastają do wysokości 1,5 m i długo kwitną, dzięki pojawianiu się kolejnych kwiatostanów na wyrastających bocznych pędach.

Czytaj też: http://www.podoslonami.pl/nominacje-nagrody-fleurostar-czyli-potencjalne-hity-balkonowo-rabatowe/

Tunele w gospodarstwie Stanisława Stabrawy z Leszczyny

Malinowe z Leszczyny

Stanisław Stabrawa z miejscowości Leszczyna w Małopolsce zajmuje się ogrodnictwem już od 34 lat, odkąd przejął gospodarstwo po rodzicach. Wraz z żoną Elżbietą mieszka w trudnym do budowy obiektów, podgórskim terenie. Uprawę prowadzi w tunelach [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BASF
Program Ochrony Roślin
HortiAdNet