PODosłonami.pl

Cultilene 2
Mularski 3
Yara

Konferencja dla specjalistów i doradców ds. uprawy pomidorów – Advice to Advisors

Na południu Słowacji w miejscowości Rúbaň w ubiegłym tygodniu, 25 i 26 kwietnia, spotkali się specjaliści i doradcy zajmujący się bezglebowymi uprawami pomidorów. Goście z państw Europy centralnej i wschodniej przyjechali na zaproszenie firmy Saint-Gobain Cultilene. W spotkaniu uczestniczyła również duża grupa specjalistów z Polski.

Przedstawiciele firmy Saint-Gobain Cultilene oceniają rozwój korzeni w podłożu - od lewej Emiel Bronswijk, KIm Harding i Wojciech Juńczyk (AW)

Przedstawiciele firmy Saint-Gobain Cultilene oceniają rozwój korzeni w podłożu - od lewej Emiel Bronswijk, Kim Harding i Wojciech Juńczyk (AW)

Tegoroczna konferencja była już trzecim spotkaniem z cyklu „Advice to Advisors” organizowanym przez Saint-Gobain Cultilene w naszym rejonie Europy. Założeniem tego cyklu jest przekazywanie wiedzy i fachowe dyskusje w wąskiej grupie profesjonalistów, mających codzienny kontakt z ogrodnikami.  Głównym tematem tegorocznych wykładów były warunki w strefie korzeniowej i ich wpływ na rozwój roślin, sposoby ich pomiaru oraz możliwości kontrolowania wzrostu i rozwoju roślin poprzez regulowanie parametrów podłoża. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać prezentacji specjalistów z firmy Saint-Gobain Cultilene, wystąpienia dr Gabrieli Wyżgolik ze Szkoły pod Osłonami, a także Marcina Mularskiego, który przedstawił technologię produkcji rozsad i warzyw w Grupie Mularski.

Wizyta na Słowacji była także okazją do zwiedzenia nowoczesnych, ogrzewanych z wykorzystaniem energii geotermalnej szklarni firmy GreenCoop. Informacje o historii tej stosunkowo młodej firmy oraz o bogatym asortymencie oferowanych przez nią pomidorów przekazał jej prezes Zsolt Bindics.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z ogrodniczej wizyty na Słowacji. Tematy omawiane podczas sesji wykładowej będą prezentowane w kolejnych artykułach – zaglądajcie na nasz portal:)

Pomidor Cherry Juanita F1

Pomidory koktajlowe i cherry – kolorowa alternatywa

Od niedawna specjalne odmiany pomidorów, przed laty znane właściwie tylko z katalogów lub z wystaw ogrodniczych, znajdują się regularnie w ofercie supermarketów, a nawet sieci dyskontów spożywczych. Pojawiają się także w mniejszych punktach sprzedaży i [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dni Ogrodnika
Program Ochrony Roślin
HortiAdNet