PODosłonami.pl

Cultilene 2
Mularski 3
Yara

Konkurs Roślin Nowości – wyróżnienie dziennikarzy

W tym roku po raz drugi obok medali, które tradycyjnie zostaną przyznane przez jury KONKURSU ROŚLIN NOWOŚCI i wręczone podczas otwarcia wystawy „Zieleń to Życie” w dniu 31 sierpnia 2017 r., jedna z konkursowych roślin otrzymała WYRÓŻNIENIE DZIENNIKARZY.

Dereń (Cornus) Venus ® ‘KN30 8’ PBR Dereń Cornus Venus ® ‘KN30 8’ PBR

Dereń (Cornus) Venus ® ‘KN30 8’ PBR

Głosowanie dziennikarzy

O przyznaniu wyróżnienia zdecydowali w głosowaniu mailowym, przeprowadzonym w dniach 7-23 sierpnia 2017 r., dziennikarze krajowych i zagranicznych magazynów ogrodniczych, zarówno branżowych, jak i hobbystycznych, skierowanych do szerokiego grona odbiorców miłośników roślin. Również nasza redakcje brała udział w głosowaniu (wyróżniony dereń był także naszym typem nr. 1).
WYRÓŻNIENIE DZIENNIKARZY w KONKURSIE ROŚLIN NOWOŚCI 25. Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie” otrzymał:
Cornus VENUS ® ‘KN30 8’ PBR zgłoszony przez Szkółkę Drzew i Krzewów FRYSZKOWSCY.
Wyróżniony dereń i wiele innych nowości będzie można obejrzeć podczas wystawy Zieleń to Życie, która rozpocznie się już za dwa dni! Warto to zobaczyć.

Dereń (Cornus) VENUS ® ‘ KN30 8’ PBR  – charakterystyka

Jest to odmiana derenia o bardzo dużych i niezwykle efektownych podsadkach kwiatowych, uzyskana w USA ze skrzyżowania C. kousa i C. nuttallii. Krzew dorasta do 3-5 m wysokości. Tworzy eliptyczne, ciemnozielone, ostro zakończone liście, jesienią przebarwiające się na żółto, czerwono i purpurowo. Kwiaty są zebrane w małe główkowate kwiatostany otoczone atrakcyjnymi, białokremowymi podsadkami o średnicy 10-15 cm. Krzew kwitnie bardzo obficie na przełomie maja i czerwca, 1,5 metrowej wysokości rośliny mają ponad 100 kwiatów. Kuliste, czerwone owoce dojrzewające we wrześniu. Roślina preferuje gleby żyzne, próchniczne, umiarkowanie wilgotne, dobrze zdrenowane, stanowiska słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru. Odmiana charakteryzuje się wysoką odpornością na mróz (strefa 6b), hodowca podaje, że wytrzymuje spadki temperatur do -29 °C. Krzew soliterowy, polecany do sadzenia w ogrodach przydomowych.

Hodowca: Elwin R. Orton i David A. Gant, USA. Wprowadzenie na rynek europejski: 2016 r.

Zgłaszający: Szkółka Drzew i Krzewów FRYSZKOWSCY, PL-88-170 Pakość, Kościelec 94, Polska

2 komentarze do Konkurs Roślin Nowości – wyróżnienie dziennikarzy

  1. Pingback: Zieleń to Życie - medale Konkursu Roślin Nowości, nagrodzone rośliny

  2. Pingback: Zieleń to Życie – jubileuszowo, czyli o 25. odsłonie warszawskiej wystawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Program Ochrony Roślin
HortiAdNet