PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Konkursowe nowości

Wśród odmian zgłoszonych do tegorocznego Konkursu Roślin – Nowości, organizowanego podczas wystawy „Zieleń to Życie” (3-5 września 2015 r.) przeważają krzewy ozdobne i pnącza. Niektóre mogą zainteresować producentów roślin sezonowych. Inne są warte uwagi jako wyróżniające się na międzynarodowym rynku rarytasy. Przedstawiamy parę kandydatek do medali, które zostaną przyznane 3 września w Warszawie wyróżniającym się nowościom ZtŻ 2015.

Rosa pope john paul II

Róża Pope John Paul II - jedna z kandydatek do medalu wystawy Zieleń to Życie 2015

Buddleja PURPLE SPENDOR ‘Hinebud2’ PBR 

To zwarty krzew o atrakcyjnych, wyjątkowo gęstych, pachnących kwiatostanach – fioletowoniebieskich z ciemnym, pomarańczowym oczkiem. Ma wzniesiony pokrój i dobrze się prezentuje w pojemnikach. Kwitnie na pędach jednorocznych od lipca do września i, jak wszystkie budleje, wabi motyle i pszczoły. Hodowcą odmiany Purple Splendor jest Peter Podaras z firmy Hines Growers Inc. z USA. Została wprowadzona na rynek europejski w 2012 r. przez Lovania Nursery z Wielkiej Brytanii. Do Konkursu Nowości zgłosiło ją
Gospodarstwo Szkółkarskie WRÓBLEWSCY.

Róża POPE JOHN PAUL II ‘Jacsegra’ PBR 

Z pewnością skupi zainteresowanie Polaków – nie tylko ze względu na urodę kwiatów (są duże, pachnące, czysto białe), ale i nazwę oraz fakt, że została wybrana przez Watykan dla uczczenia papieża Jana Pawła II. Jest to odmiana ogrodowa z grupy róż wielkokwiatowych, tworzy gęste krzewy o wzniesionym pokroju, umiarkowanym tempie wzrostu i długim okresie kwitnienia. Hodowcą tej odmiany jest Keith W. Zary, z USA. Została wprowadzona na rynek amerykański w 2006 roku przez firmę Jackson & Perkins Co. W Europie wprowadziła ją do handlu francuska szkółka Pépinières Minier (w 2011 roku). Do Konkursu Roślin – Nowości wystawy „Zieleń to Życie” zgłosiła ją Szkółka Krzewów Ozdobnych Bogdan HAJDROWSKI.

Salvia xsylvestris ‘A Little Bit’ PBR

Odmiana bylinowej szałwii o niskim, zwartym pokroju i ciemnofioletowych kwiatach, które są długotrwałą ozdobą rośliny (od maja – nawet do jesieni). Ma wyprostowany pokrój. W czasie kwitnienia osiąga 30 cm wysokości. Kwiaty są dosyć duże zebrane w proste kwiatostany. Odmiana odporna na mróz (strefa 6a), rozmnażana wegetatywnie. Polecana m.in. do sadzenia w pojemnikach. Hodowcą jest Jan Spruyt z Belgii. Odmiana została wprowadzona na rynek w 2014 r. przez Spruyt Select GCV. Do konkursu zgłosiła ją szkółka bylin OGRODY O ZIELONYCH PROGACH.

 

Wszystkie odmiany zgłoszone do „Konkursu Roślin – Nowości” wystawy Zieleń to Życie 2015 znajdziesz na: http://www.zielentozycie.pl/index.php/pl/dla-zwiedzajcych/nagrodzone-produkty/konkurs-nowosci-2015.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet