PODosłonami.pl

Cultilene 2
Mularski 3
Yara

Krajowe Święto Pomidora po raz drugi

Już 23 lipca w Janowie k. Otwocka odbędzie się druga edycja Krajowego Święta Pomidora – jednym z elementów będzie Wielka Bitwa Pomidorowa.

Pierwsze Krajowe Święto Pomidora odbyło się w Janowie w lipcu ubiegłego roku i zgromadziło ogrodników nie tylko z okolic Warszawy. Wielka Bitwa Pomidorowa wzbudziła tak duże  zainteresowanie, że dla chętnych do wzięcia w niej udziału zabrakło koszulek ‘startowych’. Wykorzystano około 8 ton pomidorów dostarczonych przez lokalnych producentów. Pomidor królował także na talerzach – darmową zupą pomidorową posiliło się około 3000 osób. Święto polskiego pomidora było szeroko relacjonowane nie tylko przez media lokalne i  branżowe (Wielka Bitwa Pomidorowa w Janowie), ale także ogólnopolskie. Wydarzenie mogło się odbyć dzięki determinacji pomysłodawców oraz wsparciu Gospodarstw Ogrodniczych: Bąk, Jobda, Pielak, Floriańczyk, Pytlik, Szklarz, Jałoszyński, Wawer, Książek, Kociszewski, Cieślak, Drewicz, Rechnia, Zygmunt, Łuszczyk, Masny, Stanieta, grupy JTM Kociszewscy, Vegapol, Tomatex, Mularscy i firm działających w branży ogrodniczej: Cultilene, Syngenta, Biobest, Nutrii-Plant, Tarus, RID, Konexim, Metazet, NC Koperty, Okoń, Bank PNB Paribas, Bank Spółdzielczy w Karczewie,  Azelis, Agrosimex, Precimet, Promasz, Agro-Star, Ford. Patronat nad świętem sprawowało Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków Pod Osłonami (SPPIOPO).

Krajowe Święto Pomidora 2017

Jaki program przygotowano na tegoroczną edycję? Na pewno odbędzie się Wielka Bitwa Pomidorowa, aby wziąć w niej udział wystarczy zarejestrować się na stronie https://bitwapomidorowa.pl/. Muzyczną gwiazdą imprezy będzie zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków Pod Osłonami, ponownie patronujące świętu, przedstawi założenia szeroko zakrojonej akcji „Polski Pomidor – zwyczajnie niezwykły” promującej krajowe pomidory. Nie zabraknie stoisk, na których ogrodnicy zaprezentują uprawiane przez siebie odmiany oraz firm oferujących środki do produkcji ogrodniczej. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą występy zespołów. Szczegółowy program w naszym kalendarium.

W tym roku firma Koppert obchodzi 50-lecie, w jubileuszowym roku otwarto centrum doświadczalne, w uroczystości uczestniczył król Holandii Wilhelm Aleksander

Król Holandii otworzył centrum demonstracyjne firmy Koppert

W dniu 14 września br. król Holandii Wilhelm Aleksander uczestniczył w otwarciu nowego demonstracyjnego centrum doświadczalnego firmy Koppert Biological Systems w miejscowości Berkel en Rodenrijs. W tym roku holenderska firma obchodzi 50-lecie funkcjonowania na [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BASF
Program Ochrony Roślin
HortiAdNet