PODosłonami.pl

Krajowe Święto Pomidora po raz drugi

Już 23 lipca w Janowie k. Otwocka odbędzie się druga edycja Krajowego Święta Pomidora – jednym z elementów będzie Wielka Bitwa Pomidorowa.

Pierwsze Krajowe Święto Pomidora odbyło się w Janowie w lipcu ubiegłego roku i zgromadziło ogrodników nie tylko z okolic Warszawy. Wielka Bitwa Pomidorowa wzbudziła tak duże  zainteresowanie, że dla chętnych do wzięcia w niej udziału zabrakło koszulek ‘startowych’. Wykorzystano około 8 ton pomidorów dostarczonych przez lokalnych producentów. Pomidor królował także na talerzach – darmową zupą pomidorową posiliło się około 3000 osób. Święto polskiego pomidora było szeroko relacjonowane nie tylko przez media lokalne i  branżowe (Wielka Bitwa Pomidorowa w Janowie), ale także ogólnopolskie. Wydarzenie mogło się odbyć dzięki determinacji pomysłodawców oraz wsparciu Gospodarstw Ogrodniczych: Bąk, Jobda, Pielak, Floriańczyk, Pytlik, Szklarz, Jałoszyński, Wawer, Książek, Kociszewski, Cieślak, Drewicz, Rechnia, Zygmunt, Łuszczyk, Masny, Stanieta, grupy JTM Kociszewscy, Vegapol, Tomatex, Mularscy i firm działających w branży ogrodniczej: Cultilene, Syngenta, Biobest, Nutrii-Plant, Tarus, RID, Konexim, Metazet, NC Koperty, Okoń, Bank PNB Paribas, Bank Spółdzielczy w Karczewie,  Azelis, Agrosimex, Precimet, Promasz, Agro-Star, Ford. Patronat nad świętem sprawowało Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków Pod Osłonami (SPPIOPO).

Krajowe Święto Pomidora 2017

Jaki program przygotowano na tegoroczną edycję? Na pewno odbędzie się Wielka Bitwa Pomidorowa, aby wziąć w niej udział wystarczy zarejestrować się na stronie https://bitwapomidorowa.pl/. Muzyczną gwiazdą imprezy będzie zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków Pod Osłonami, ponownie patronujące świętu, przedstawi założenia szeroko zakrojonej akcji „Polski Pomidor – zwyczajnie niezwykły” promującej krajowe pomidory. Nie zabraknie stoisk, na których ogrodnicy zaprezentują uprawiane przez siebie odmiany oraz firm oferujących środki do produkcji ogrodniczej. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą występy zespołów. Szczegółowy program w naszym kalendarium.

Zrębki drzewne są obecnie najtańszym paliwem, przy wykorzystaniu dobrego pieca można nimi ogrzewać duże obiekty

Wystarczą zrębki drzewne…

… pod warunkiem, że ma się dobry piec. Małgorzata i Edward Belka z Międzybłocia w województwie wielkopolskim specjalizują się w produkcji pomidorów szklarniowych (uprawiają odmianę Barteza F1). Obecnie wraz z synem Damianem i jego partnerką [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Program Ochrony Roślin
HortiAdNet