PODosłonami.pl

Arysta - Loteria
Agro-Sorb
Yara- Agrotech

#KreatywnaZieleń – nowy projekt w Centrum Kreatywności Targowa

Co łączy rośliny zielone i start-upy? Jak potwierdzają badania, niektóre rośliny mają szczególne właściwości oczyszczające i nawilżające powietrze, przez co pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie, a także efektywność i kreatywność. Od 14 września br. w Centrum Kreatywności Targowa na warszawskiej Pradze funkcjonuje specjalnie zaaranżowana przestrzeń #KreatywnaZieleń, w której mogą przebywać najemcy biur oraz goście odwiedzający centrum.

Zielone ściany i kompozycje w doniczkach w Centrum Kreatywności Targowa

# KreatywnaZieleń - zielone ściany i kompozycje w doniczkach

Tuż przy wejściu do Centrum Kreatywności Targowa, w zlokalizowanej po lewej stronie sali warsztatowej, stworzono przestrzeń #KreatywnaZieleń z dużych okazów roślin oraz ogrodów wertykalnych, czyli zielonych ścian z roślinami doniczkowymi. Rośliny nie tylko zdobią to miejsce, ale – co ważniejsze – oczyszczają, nawilżają i korzystnie jonizują powietrze w pomieszczeniu, co pozytywnie wpływa na dobre samopoczucie, wydajność i kreatywność przebywających tu osób. W przestrzeni #KreatywnaZieleń znalazły się znane i cenione (m.in. za pochłanianie różnego rodzaju toksyn wydzielanych przez sprzęty biurowe) rośliny, takie jak aglaonema, anturium Andrego, bluszcz pospolity, chryzantema wielkokwiatowa, daktylowiec niski, dracena, epipremnum złociste, figowiec benjamina, gerbera Jamesona, liriope szafirkowata, paprocie, sansewieria gwinejska, skrzydłokwiat, zielistka Sternberga i palma Dypsis lutescens.

Roślinną przestrzeń #KreatywnaZieleń sfinansowała Ambasada Królestwa Niderlandów, rośliny wolnostojące udostępniła Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a dodatkowe zielone ściany – firma Wertykalni. Przestrzeń mogą użytkować najemcy biur (w większości start-upy) oraz osoby korzystające z usług Centrum Kreatywności Targowa, uczestnicy licznych warsztatów i konferencji.

Wydarzenie zainaugurował Martijn Homan, radca rolny z Ambasady Królestw Holandii, i w jej imieniu przekazał zielone ściany i kompozycje z roślin doniczkowych na rzecz Centrum Kreatywności Targowa. W imieniu właściciela Centrum, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, rośliny odebrał Zastępca Dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego Pan Grzegorz Wolff. Podczas inauguracji projektu w CKT odbyły się warsztaty z Mistrzynią Florystyki, Agnieszką Kobus, która kontynuowała temat pozytywnego wpływu roślin oraz opowiedziała o możliwościach ich ciekawego zaaranżowania. Uczestniczyli w nich zarówno dziennikarze, jak i przedstawiciele firm start-upowych z Centrum. Efektem ich pracy były roślinne kompozycje na biurko, mające pozytywnie wpłynąć na samopoczucie i zdrowie ich wykonawców.

Celem projektu #KreatywnaZieleń jest promocja roślin doniczkowych pozytywnie oddziałujących na ludzi oraz zwiększenie ogólnej wiedzy na temat roli zieleni w życiu człowieka, jej oczyszczających, nawilżających i dotleniających właściwości, a w efekcie jej pozytywnego wpływu na proces uczenia się, tworzenia i efektywność pracy.

Projekt realizowany jest przez Agencję SIGMA na zlecenie Ambasady Królestwa Niderlandów.

X Wystawa Tulipanów w Wilanowie

Już jutro zaczyna się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników tulipanów – wystawa w Wilanowie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na wystawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet