PODosłonami.pl

Arysta - Loteria
Agro-Sorb
Yara- Agrotech

Mobilna lanca do zabiegów ochrony

Jedną z firm uczestniczących w spotkaniu w gospodarstwie państwa Marii i Jana Cumbrowskich w Starych Marzach był Precimet H.C.E. Ten producent urządzeń i rozwiązań technicznych prezentował opryskiwacze wysokociśnieniowe, mobilne lance do opryskiwania roślin, wentylatory cyrkulacyjne oraz wózki do zbiorów.

Opryskiwacz VANJET na stoisku firmy Precimet

Opryskiwacz VANJET na stoisku firmy Precimet

Mobilna lanca

Dyrektor handlowy firmy Precimet, Adam Nenczak, podczas majowego spotkania w szklarniach państwa Cumbrowskich prezentował zestaw do ochrony roślin wyposażony w mobilną lancę do opryskiwania, jaki wykorzystywany jest w tym gospodarstwie. Mobilna lanca jest wyposażona w podwójne omasztowanie, zawór wielopozycyjny z regulatorem ciśnienia, manometrem i stacją filtrowania cieczy przed zabiegiem. Podwójne maszty umożliwiają dokładne pokrycie roślin cieczą roboczą, co zapewnia skuteczną aplikację środków ochrony. Jeden z masztów służy do opryskiwania początków oraz końców rzędów, a także ścian i kolektorów, które najczęściej są tam umieszczone. Drugi – przeznaczony jest do opryskiwania zasadniczej części uprawy, po prawej i lewej stronie ścieżki. Głowice obrotowe z regulacją kąta wyposażone są w podgięte przedłużki umożliwiające dotarcie cieczy roboczej bezpośrednio pod liście, co podnosi skuteczność zabiegu. Dysze wykonane są z tworzywa odpornego na środki chemiczne i wyposażone są w ceramiczne wkłady zapewniające dobrą trwałość. Zdaniem Adama Nenczaka klienci są bardzo zadowoleni z tego rozwiązania. Maszt posiada regulację wysokości – może być przedłużony do wysokości nawet 4,5 m. Całe urządzenie wykonane jest ze stali kwasoodopornej. Jak mówił przedstawiciel firmy jest to sprawdzona konstrukcja, która cieszy się, w ostatnich miesiącach dużą popularnością wśród klientów. System może być uzupełniony o kółka z wieńcem do rur grzewczych, kółka gumowe pełne lub kółka z oponami. W celu dopasowania do różnych systemów rur grzewczych rozstaw kółek z wieńcem można regulować.

Opryskiwacz

Elementem roboczym zestawu jest opryskiwacz wysokociśnieniowy firmy Wanjet – kompletowany i składany przez Precimet. Skuteczność tego urządzenia wynika z wysokiego ciśnienia, które umożliwia uzyskanie optymalnej wielkości kropli, jej lotność i odpowiednie pokrycie rośliny cieczą. Opryskiwacz sprzedawany jest nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami, przede wszystkim na rynkach wschodnich.

X Wystawa Tulipanów w Wilanowie

Już jutro zaczyna się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników tulipanów – wystawa w Wilanowie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na wystawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet