PODosłonami.pl

Cultilene 2
Mularski 3
Yara

Znany środek ochrony roślin w nowym wydaniu

Etykieta rejestracyjna preparatu Mospilan 20 SP obejmuje blisko 280 zastosowań. Od tego sezonu środek dostępny będzie w sprzedaży w nowym, innowacyjnym opakowaniu – woreczkach rozpuszczalnych w wodzie. W trakcie konferencji prasowej Urszula Filipecka z Sumi Agro Poland zaprezentowała nowe „wydanie” flagowego produktu firmy.

Urszula Filipecka

Urszula Filipecka prezentuje nowy wygląd opakowania Mospilanu

Mospilan 20 SP od tego sezonu  dostępny będzie w sprzedaży w nowym, innowacyjnym opakowaniu – woreczkach rozpuszczalnych w wodzie. Główną zaletą takiego sposobu pakowania jest zwiększenie wygody i bezpieczeństwa użytkownika – mówiła Urszula Filipecka, dyrektor ds. marketingu Sumi Agro Poland. Środek ochrony roślin umieszczony jest w opakowaniach ze specjalnej folii rozpuszczalnej w wodzie. Technologię konfekcjonowania opracowała polska spółka Fregata z siedzibą w Gdańsku, a folia importowana jest ze Stanów Zjednoczonych. Badania nad nową formą opakowań były prowadzone w Instytucie Ochrony Roślin w Poznaniu.

Woreczki rozpuszczalne w wodzie dodatkowo zapakowane są w torebkę barierową z transparentnej folii PE z nadrukiem skróconej etykiety. Całość, tzn. torebka barierowa z woreczkiem wewnątrz, wraz z pełną etykietą produktu, umieszczona jest w kartonowym opakowaniu jednostkowym. W sprzedaży będą dostępne opakowania o gramaturze: 20 g, 40 g, 80 g, 125 g, 200 g i 600 g. Dla producentów wielkoobszarowych przygotowano także opakowania zbiorcze, w których znajduje się: 3, 5, 9 lub 12 woreczków 200 gramowych. Dla wygody użytkownika, na kartoniku umieszczona jest obrazkowa instrukcja przygotowywania cieczy roboczej. Kartonik zabezpieczony jest przed fałszowaniem plombą i hologramem.

Ciecz roboczą trzeba przygotować ściśle według instrukcji znajdującej się na opakowaniu. Według rekomendacji firmy, po ustaleniu dawki potrzebnej do wykonania zabiegu, należy przygotować wstępny roztwór w oddzielnym naczyniu, o pojemności około 10 litrów. Nie można rozrywać woreczków. Po wyjęciu ich z torebek ochronnych, należy kolejno wrzucać je do naczynia wypełnionego wodą, ciągle mieszając przez minimum 1,5 minuty, do całkowitego rozpuszczenia się folii. Następnie zawartość naczynia wlać do zbiornika opryskiwacza z włączonym mieszadłem. Niewykorzystane woreczki należy szczelnie zamknąć w opakowaniu ochronnym.

O nowej metodzie sporządzania cieczy roboczej z preparatem Mospilan 20 SP rolnicy będą mogli dowiedzieć się w trakcie szkoleń (na spotkaniach z dystrybutorami) oraz z filmów instruktażowych dostępnych w internecie.

Tunele w gospodarstwie Stanisława Stabrawy z Leszczyny

Malinowe z Leszczyny

Stanisław Stabrawa z miejscowości Leszczyna w Małopolsce zajmuje się ogrodnictwem już od 34 lat, odkąd przejął gospodarstwo po rodzicach. Wraz z żoną Elżbietą mieszka w trudnym do budowy obiektów, podgórskim terenie. Uprawę prowadzi w tunelach [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BASF
Program Ochrony Roślin
HortiAdNet