PODosłonami.pl

Cultilene pod naglowkiem - nowy
Agro-Sorb
Yara

Nowoczesne tunele foliowe do upraw ogrodniczych cz. I

Nowoczesne tunele foliowe stwarzają doskonałe warunki do całorocznej lub sezonowej uprawy warzyw i roślin ozdobnych. Przedstawiamy pierwszą część propozycji firm oferujących ten typ osłon.

Agro-Sur

Do produkcji warzyw i roślin ozdobnych firma poleca wysokie tunele foliowe wolnostojące lub zblokowane. Tunele całoroczne pokrywane są podwójną pompowaną folią, dzięki której po uzyskaniu poduszki powietrznej otrzymuje się wysoką termoizolację, co zmniejsza koszt ogrzewania obiektu. Poduszka powietrzna utrzymywana jest w stałym napięciu przez system pomp sterowanych komputerowo, dzięki czemu tunel odporny jest na niekorzystne warunki atmosferyczne (grad, mróz, śnieżyce, silny wiatr). Dostępne są tunele o szerokości: 7 m, 8 m, 9 m, 9,6 m, 10 m lub 12m. Odległość pomiędzy słupami wynosi 2 m. Konstrukcja zmontowana jest z wytrzymałych,  ocynkowanych profili stalowych. Wietrzenie może się odbywać za pomocą wietrznika górnego, zainstalowanego na całej długości obiektu lub poprzez rolowanie ścian bocznych. Do pokrycia obiektu wykorzystywana jest wielosezonowa folia z filtrami UV o właściwościach antykondensacyjnych i antymgłowych. Dyfuzja światła w tunelu wynosi od 30% do 70%. Tunele przystosowane są do zamontowania wszelkich systemów sterujących procesami technologicznymi upraw ogrodniczych, np. zasłony cieniująco-termoizolacyjnych, stoły przesuwne, lampy doświetlające, systemy fertygacyjne.

Cieplarnia Sur-Pneumatic TM posiada bardzo wydajną, energooszczędną izolację pneumatyczną z podwójnej folii (wielosezonowej z filtrami UV, o grubości 200 µm). Zbudowana jest z powtarzalnych modułów. W ramach jednego obiektu można zgrupować moduły o różnych szerokościach, tj. 8 m, 9 m, 9,6 m lub 12 m. Wysokość całkowita obiektu – określona jest poprzez sumę wysokości podpory (od podstawy do rynny) i wysokości łuku (od rynny do kalenicy).  Wysokość podpory dla konstrukcji typowego bloku foliowego może wynosić od 3,5 m do 5 m.

Elite Tunnels Ltd.

Tunele z serii Enviro są dostępne w wersji jedno- lub wielonawowej. Nawy mogą mieć szerokość od 6,5 m do 8,5 m. Dostępne są tunele o rozstawie pałąków co 1,5 m, 1,8 m i 2,2m. Konstrukcja z rur stalowych (stal klasy Z35) wyróżnia się dużą wytrzymałością. Wzmacniają ją dodatkowo zaciski o grubości 2 mm, żebro i zestaw wiatrowy. Wybór folii do przykrycia obiektu zależy od klienta. Klient decyduje także o rodzaju systemu drzwi. W celu zmniejszania wilgotności i obniżenia temperatury w środowisku uprawowym tunele wentylowane są od góry.

F.H.U. Farmer CO

Firma z Bochni (woj. małopolskie) oferuje nowoczesna tunele foliowe pojedyńcze lub zblokowane, dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Mogą mieć dowolną długość i szerokość. Konstrukcja wykonana jest ze stali ocynkowanej łączonej przez skręcanie. W zależności od typu uprawy (sezonowa, całoroczna), do podłoża montowane są za pomocą podstaw: wbijanych, wkręcanych lub betonowanych. Folie mocowane są do konstrukcji przy pomocy listew aluminiowych lub stalowych ocynkowanych. Do pokrycia tuneli służy pojedyncza lub podwójna, pompowana folia. Podwójna, pompowana folia w tunelach całorocznych zmniejsza wahania temperatury wewnątrz cieplarni oraz zwiększa oszczędność energetyczną o 30-40%, w porównaniu do tuneli pokrytych folią pojedynczą. Firma ma w swojej ofercie szeroki wybór folii o podwyższonych parametrach. Na ścianach czołowych montowana jest podwójna folia lub poliwęglan. Tunele mają odpowiednio rozmieszczone wietrzniki (górne, kalenicowe, czołowe na ścianach szczytowych, rolowane na ścianie bocznej lub czołowej, opuszczane na ścianie bocznej lub czołowej), które zapewniają swobodną wymianę powietrza także podczas deszczu i wiatru. W obiektach całorocznych można zainstalować system sterowania klimatem, zamgławiania, cieniowania.

FilClair

Polskim dystrybutorem tuneli jest firma PHU Annopol. Numeris to tunele foliowe o prawie pionowych bokach. Obiekty mają szerokość 6,4 m i dowolną długość. Konstrukcja wykonana jest z okrągłych rur stalowych (S 250 GD), podwójnie ocynkowanych, połączonych ze sobą za pomocą obejm i złączek systemowych. Średnica rur w łukach sklepień wynosi 60 mm. Wentylacja odbywa się poprzez ręczne lub automatyczne rolowanie ścian bocznych. Klient dokonuje wyboru folii do pokrycia obiektu.

Pomidor malinowy T414955 F1

Nowe pomidory malinowe z Zielonej Łąki

W gospodarstwie ogrodniczym prowadzonym przez Honoratę i Ryszarda Krzywych oraz ich synów – Mateusza i Konrada – 6 lipca odbyła się prezentacja nowej odmiany pomidora malinowego. O jego uprawie rozmawiano w gronie doradców uprawowych i [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZtZ 2018
HortiAdNet