PODosłonami.pl

Cultilene 2
Mularski 3
Yara

Odmiany i rozsada warzyw na TSW

Na targach TSW 2017 nie zabrakło firm nasiennych promujących najnowsze odmiany warzyw. Odwiedzający mogli także zapoznać się z ofertą producentów rozsad.

Odwiedzający targi mogli spróbować potraw z odmian warzyw firmy Rijk Zwaan

Odwiedzający targi mogli spróbować potraw z odmian warzyw firmy Rijk Zwaan

HM.Clause.  Podczas TSW promowała odmianę pomidora Honey Moon F1. Owoce koloru malinowego, lekko spłaszczone i żebrowane, o średniej  masie 250–300 g.  Jej rośliny dobrze zachowują się w nasadzeniach wiosennych w zimnych tunelach. Są tolerancyjne na zarazę ziemniaka.

Monsanto. DR 0141TX F1 (marka De Ruiter) to nowa podkładka polecana do odmian pomidorów gronowych o szybkim tempie wzrostu, wysoko plonujących (np. Merlice F1) oraz do odmian malinowych takich jak Tomimaru Muchoo F1. Sprawdza się w uprawach doświetlanych. Zwiększa wigor roślin, system korzeniowy jest dobrze rozwinięty, owoce są dobrze dopełnione. Ogranicza występowanie chorób fizjologicznych. Quintus F1 – najnowsza odmiana marki De Ruiter polecana do upraw wczesnych na parasol i pęd główny, Roślina o przewadze cech generatywnych, z tolerancją na niedobór światła. Owoc ciemnozielony, żebrowany, o długości 16−24 cm , nie przerasta na długość. W porównaniu do Pacto F1 roślina powinna być uprawiana na niższym EC, z większą ilością wegetatywnych impulsów. Mei Shuai F1 (marka firmy Seminis).to najnowsza w ofercie wczesna odmiana pomidora malinowego do upraw tunelowych. Owoce o masie 200-230 g równomiernie wybarwiają się na malinowy kolor, z połyskiem, nie tworzą zielonej piętki. Jedną z zalet jest długa trwałość pozbiorcza owoców. Rośliny o średnio silnym wzroście dostosowują się do panujących warunków.

Grupa Mularski. Na targach firma promowała rozsadę warzyw polowych. Na ten sezon przygotowano kilka „nowości”: por „rwany” (pakowany w skrzynki po 500 albo 1000 szt.), siewka papryki 21-dniowa przeznaczona pod dalszą produkcję rozsady (dostarczana w tacach z 240 otworami) –  oraz rozsada cebuli (w tacach ze 150 otworami, po 4 nasiona w jednym otworze lub w kostce torfowej 4×4 cm). Rozsada pora będzie dostępna w sprzedaży od 17 kwietnia do 20 maja.

Grupa Producentów Rozsad Krasoń. Drugi rok na targach. Przedstawiciele firmy przedstawili klientom szeroką ofertą rozsad.

Czytaj także: „Firmy nawozowe na TSW”

Tunele w gospodarstwie Stanisława Stabrawy z Leszczyny

Malinowe z Leszczyny

Stanisław Stabrawa z miejscowości Leszczyna w Małopolsce zajmuje się ogrodnictwem już od 34 lat, odkąd przejął gospodarstwo po rodzicach. Wraz z żoną Elżbietą mieszka w trudnym do budowy obiektów, podgórskim terenie. Uprawę prowadzi w tunelach [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BASF
Program Ochrony Roślin
HortiAdNet