PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara

Otwarty konkurs dla kwiaciarń – finał podczas targów Gardenia i Special Days

Stowarzyszenie Naukowo–Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu (SITO) oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Otwartym Konkursie Dla Kwiaciarń, który odbędzie się w dniach 22-24 lutego 2018 roku (czwartek-sobota) w ramach Targów Special Days oraz Gardenia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Pawilonie 5 sektor G.

Kompozycja autorstwa Piotra Salachny

Kompozycja autorstwa Piotra Salachny - Targi Gardenia 2017r. (AW)

Zgłaszanie prac konkursowych

Uczestnicy konkursu będą współzawodniczyć w wykonaniu bukietu dla kobiety oraz kompozycji na 100 rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Prace należy dostarczyć do godziny 12.00 w dniu 22 lutego 2018 (czwartek) do pawilonu nr 5 – sektor G Międzynarodowych Targów Poznańskich. Prace zostaną wyeksponowane w wyznaczonym przez organizatora miejscu w Pawilonie 5 Sektor G. Oceny prac dokona jury. Organizatorzy proszą o zgłoszenie udziału w konkursie do 12 lutego 2018 r. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o uczestnictwie decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń.

Ocena będzie obejmować następujące elementy: innowacyjność, koncepcję – m.in. dobór gatunków, barw, rozmieszczenie elementów oraz technikę wykonania. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody ufundowane przez sponsorów i patronów medialnych (między innymi od wydawnictwa Hortpress – wydawcy czasopisma „Pod Osłonami” – będą to książki o tematyce florystycznej oraz prenumeraty naszego czasopisma, które jest patronem medialnym konkursu).

Jury konkursu

W skład jury Otwartego Konkursu dla Kwiaciarń wejdą:
Dr hab. Anna Lisiecka, prof. nadzw. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, wiceprezes zarządu SITO – Oddział w Poznaniu, przewodnicząca jury.

Dr hab. Agnieszka Krzymińska – Katedra Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, wiceprezes zarządu SITO – Oddział w Poznaniu, Międzynarodowy Sędzia Florystyki FLORINT, członek jury.

Piotr Marzec – mistrz florystyki i wykładowca, członek jury.

Elżbieta Roeske – dyrektor grupy produktów Międzynarodowe Targi Poznańskie, członek jury.

Maria Matuszczak – członek SITO – Oddział w Poznaniu, członek jury.

Monika Bartkowiak – członek SITO – Oddział w Poznaniu, członek jury.

Ogłoszenie wyników Otwartego Konkursu dla Kwiaciarń odbędzie się 23 lutego 2018 roku (piątek) o godzinie 11.00 w Pawilonie 5 – Sektor G Międzynarodowych Targów Poznańskich (na scenie, na której będą odbywać się pokazy florystyczne).

Pokaz florystyczny

Stowarzyszenie Naukowo–Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają także na pokaz florystyczny pt. „Odrobinę Miłości na Wiosnę”. Prace florystyczne przygotuje Piotr Marzec.

Pokaz odbędzie się w piątek 23 lutego 2018 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich podczas targów Special Days w pawilonie 5 – Sektor G.  

 

Demonstracyjna instalacja firmy Plantalux podczas targów TSW

Rozwój rynku upraw pod osłonami: trendy, nowe technologie i wyniki badań

Instytut Fizjologii Roślin PAN, Instytut Elektrotechniki, Powiat Kaliski oraz firma PLANTALUX zapraszają 13 marca do Łaszkowa, do Hotelu Kristoff, na konferencję naukowo-techniczną poświęconą doświetlaniu asymilacyjnemu w uprawach warzyw szklarniowych oraz roślin ozdobnych. Nasza redakcja ma [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Program Ochrony Roślin
HortiAdNet