PODosłonami.pl

Cultilene 2
Mularski 3
Yara

Owoce i warzywa w szkole

W dniu 18.06.2015 r. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Agencję Rynku Rolnego związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu Owoce i warzywa w szkole ustalające zasady realizacji programu w roku szkolnym 2015/2016.

Ogłoszono Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczące zasad realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole”w przyszłym roku szkolnym 2015/2016. Nakłada ono ostateczny termin zgłoszenia uczestnictwa danej szkoły w programie najpóźniej do 3 lipca bieżącego roku. Szkoła podstawowa zainteresowana udziałem w programie „Owoce i warzywa w szkole” w I semestrze roku szkolnego 2015/2016, powinna złożyć we właściwym oddziale terenowym Agencji Rynku Rolnego odpowiednie dokumenty. Rozporządzenie określa ile w danym semestrze roku szkolnego 2015/2016 porcji owoców i warzyw otrzymają dzieci. Tym razem będzie to co najmniej 20 porcji, w ich skład wejdą: jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchew, papryka, rzodkiewka, kalarepa, pomidory oraz soki owocowe i warzywne.  Dzieci będą otrzymywały nieodpłatnie owoce i warzywa, co najmniej 2 razy i nie więcej niż 3 razy w tygodniu przez 10 wybranych tygodni w semestrze,w łącznej liczbie określonej przez ARR i opublikowanej na stronie internetowej www.arr.gov.pl. Stawka pomocy za porcję owocowo-warzywną udostępnioną dziecku w roku szkolnym 2015/2016 wynosi 1,32 PLN.

Na rok szkolny 2015/2016 Polska otrzymała z Komisji Europejskiej trzecie  co do wielkości środki na realizację programu w UE, a łączny budżet programu wraz z wkładem krajowym wyniesie ok. 20,5 mln EUR (ok. 87,8 mln PLN).

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie http://owocewszkole.org/

Źródło: ARR 

Tunele w gospodarstwie Stanisława Stabrawy z Leszczyny

Malinowe z Leszczyny

Stanisław Stabrawa z miejscowości Leszczyna w Małopolsce zajmuje się ogrodnictwem już od 34 lat, odkąd przejął gospodarstwo po rodzicach. Wraz z żoną Elżbietą mieszka w trudnym do budowy obiektów, podgórskim terenie. Uprawę prowadzi w tunelach [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BASF
Program Ochrony Roślin
HortiAdNet