PODosłonami.pl

Floramite 2 Arysta
Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Papryka – rozwiązania sprawdzone w uprawie

W minioną niedzielę w radomskim rejonie uprawy papryki firmy Syngenta oraz Yara wraz ze współorganizatorami zaprosiły ogrodników na Dzień Papryki do miejscowości Dęba, do gospodarstwa państwa Eweliny i Łukasza Jankowskich. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem producentów papryki. Jak było? Najlepiej przekażą to zdjęcia ze spotkania.

Papryka Yecla F1

Yecla F1

Sprawdzone odmiany papryki

W gospodarstwie państwa Jankowskich papryka uprawiana jest pod osłonami na powierzchni około 2 hektarów. Ogrodnicy stopniowo modernizują zaplecze uprawowe i coraz większą powierzchnię zajmują w nim nowoczesne bloki foliowe z firm Farmer CO. oraz Haygrove. W uprawie dominują odmiany papryki o czerwonych owocach typu blok – głównie znana i sprawdzona (również w tym trudnym dla uprawy sezonie) Yecla F1. Zaprezentowano również kilka innych odmian – m.in. czerwonoowocowe papryki Balta F1 oraz Beniel F1. Uprawa prowadzona jest z rozsady zamawianej w Grupie Producentów Rozsad Krasoń.

Prezentacja środków produkcji

Podczas spotkania w gospodarstwie państwa Jankowskich kilka firm zaprezentowało środki produkcji. Ofertę sprawdzonych odmian i środków ochrony roślin przedstawiła firma Syngeta. Nawozy wysokiej jakości pokazano na stoisku firmy Yara, jej pracownicy przekazali również zalecenia dotyczące sporządzania pożywek i fertygacji. Mówiono między innymi o podłożach do produkcji rozsady i do uprawy papryki – ofertę profesjonalnych substratów proponowały firmy Ceres oraz Novarbo. Agrowłókniny o różnym przeznaczeniu proponowała firma Agrimpex (w tym sezonie podczas wiosennych chłodów agrowłóknina do okrywania roślin w tunelach była bardzo poszukiwanym towarem w rejonie Potworowa). Instalacje nawadniające i urządzenia do sporządzania pożywki oraz jej dozowania, a także wiele innych rozwiązań technicznych zaprezentowała firma AgroFim – jej dozownik pożywki jest wykorzystywany w gospodarstwie w miejscowości Dęba. Tunele foliowe różnego typu, pojedyncze i zblokowane, pokrywane pojedynczą lub podwójną folią zaprezentowały firmy Farmer CO. oraz Haygrove. Do korzystania ze środków ochrony biologicznej i zabezpieczania roślin przed chorobami odglebowymi przez aplikację pożytecznych grzybów z rodzaju Trichoderma zachęcali przedstawiciele firmy Koppert.

Hazera przejmuje w Polsce dystrybucję nasion HM.Clause

Hazera Poland, polski oddział firmy należącej do Grupy Limagrain, zamierza poszerzyć ofertę wysokiej jakości nasion warzyw. Nowy plan działań w Polsce obejmuje wzmocnienie współpracy wewnątrz międzynarodowego koncernu – dział nasion warzyw Grupy Limagrain (LVS) jest [...]

1 komentarz do “Papryka – rozwiązania sprawdzone w uprawie

  1. RolnikzOkolicMińskaMazowieckie
    / Odpowiedź

    Uprawa Papryki prowadzona na odkrytym terenie często kończy się niepowodzeniem, gdyż papryka wymaga przede wszystkim dużo ciepła, słońca i odpowiednio wilgotnego podłoża. Jest też bardzo wrażliwa na zmienne warunki pogodowe (ulewne deszcze, spadki temperatury poniżej 15°C). Dlatego najlepszym dla niej miejscem będzie inspekt, szklarnia bądź tunel foliowy, chociaż na terenach z długim, ciepłym latem, może udać się również w gruncie (szczególnie odmiany polskie). źródło: http://budujesz.info/artykul/uprawa-papryki-wymagania-rozsada-i-odmiany,713.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet