PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara

Pawilon Kwiatowy scenerią dla pokazów florystycznych

Targi Flower Expo Polska, towarzyszące wystawie Zieleń to Życie, które odbędą się w dniach od 31 sierpnia do 2 września w Expo XXI w Warszawie, to nie tylko platforma biznesowa, ale także wiele wydarzeń towarzyszących. Oprócz bogatego programu seminariów branżowych zaplanowano różnorodny scenariusz pokazów florystycznych. W tym roku wraz z firmą GREENN stworzona zostanie scena dla prezentacji florystycznych na wzór nowoczesnej kwiaciarni. Podczas trzech dni targów pokazy poprowadzą znani mistrzowie florystki: Roman Steinhauer (Rosja) w duecie z Zygmuntem Sieradzanem (Polska), Tomasz Max Kuczyński (Polska), Ahti Lyra (Estonia) i Johan Martens (Holandia). Targi Flower Expo Polska są organizowane w ścisłej współpracy z Agencją Promocji Zieleni.

Tomasz Max Kuczyński podczas pokazów florystycznych na Flower Expo Poland 2016

Tomasz Max Kuczyński podczas pokazów florystycznych na Flower Expo Poland 2016

Pawilon Kwiatowy

Nowością na tegorocznych targach będzie organizowany przez firmę GREENN Pawilon Kwiatowy. Będzie to miejsce, gdzie producenci kwiatów ciętych i roślin doniczkowych, a także dostawcy dodatków florystycznych, w tym naczyń, ozdób, wazonów i doniczek, będą mogli pokazać swoje produkty. Przestrzeń zostanie zaaranżowana na wzór wielkiej kwiaciarni. Wszystkie elementy prezentowane w Pawilonie – zarówno kwiaty, rośliny, jak i dodatki – w ciągu trzech dni EXPO będą wykorzystywane w pokazach florystycznych. W tym pawilonie floryści znajdą informacje o nowych i interesujących odmianach, najnowszych trendach i będą mogli zainspirować się nowymi pomysłami czy technikami florystycznymi. Specjalnie zaaranżowana przestrzeń będzie sprzyjała spotkaniom florystów, handlowców i producentów. Firmy, które będą miały ochotę pokazać swoje produkty, mogą kontaktować się bezpośrednio z organizatorem: maaike@greenn.nl.

Narodowo i Międzynarodowo

Oprócz firmy GREENN do współpracy przy organizacji programu pokazów florystycznych zaproszone zostało Stowarzyszenie Florystów Polskich (SFP). W czwartek 31 sierpnia dwukrotnie wystąpią w duecie:  Zygmunt Sieradzan i Roman Steinhauer. W piątek 1 września na scenie zobaczymy Ahti Lyra z Estonii i Tomasza Max Kuczyńskiego. W sobotę 2 września pokaz o najnowszych trendach florystycznych będzie prowadził Johan Martens z Holandii. Także w sobotę SFP zorganizuje Bitwę Kwiatową na najlepsze kompozycje, podczas której zmierzą się ze sobą profesjonaliści. W głosowaniu na zwycięzcę weźmie udział zgromadzona publiczność. W czwartek i piątek odbędą się również pokazy szkół florystycznych, podczas których zaprezentują na scenie swój kunszt, wiedzę i doświadczenie. Szczegółowy program florystyczny oraz seminaryjny dostępny jest na stronie www.flowerexpo.pl.

Partnerzy i ambasadorzy

Pawilon Kwiatowy oraz całe wydarzenie wspiera Ambasada Królestwa Niderlandów w Warszawie. Aktywnymi partnerami i ambasadorami wydarzenia są również: Agencja Public Relations SIGMA International, Stowarzyszenie Florystów Polskich, Holenderskie Stowarzyszenie Hurtowników (VGB), Floribusiness, Vakblad voor de Bloemisterij, Floral Daily, Plastiflora Polska, Victoria, GREENN, Union Fleurs i Floral Moments. Firmy te będą czynnie wspierać pokazy, promować i zwiększać świadomość marki targów.

 

Papryka jednolicie wybarwiona zdecydowanie lepiej się prezentuje

Równomierne wybarwianie owoców papryki i pomidora

Jednym z ważnych czynników przyciągających klientów i wpływającym na efektywną sprzedaż pomidorów czy papryki jest jednolita barwa owoców. W dużym stopniu jest ona związana z doborem odpowiedniej odmiany, wykazującej przydatność do uprawy w danych warunkach [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZtZ 2018
HortiAdNet