PODosłonami.pl

Cultilene pod naglowkiem - nowy
Agro-Sorb
Yara

Pelargonium Toscana® – daj się zainspirować i poczuj La Dolce Vita!

To małe rzeczy sprawiają, że życie jest piękne:
lampka czerwonego wina o zachodzie słońca,
capuccino podane do łóżka,
czy taras pełen kwiatów wyjątkowych pelargonii.

Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadzamy w tym sezonie jest nowa segmentacja pelargonii wzbogaconej o nowe odmiany z hodowli Geranien Endisch. Odnowiona pelargonia Toscana® oferuje najszerszą i najbardziej kompletną gamę odmian, dzięki której jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich producentów. Pelargonię rabatową i pełnokwiatową bluszczolistną posortowaliśmy pod względem siły wzrostu i terminu kwitnienia tworząc 5 grup P. zonale i 4 P. peltatum. Wybór np. Pelargonium zonale Dolce Vita daje pewność, że wszystkie odmiany w jej obrębie mają średnią siłę wzrostu i kulisty pokrój, są przydatne do uprawy w doniczkach 10,5-12 cm i zakwitną wcześnie w zbliżonym terminie. A jeśli potrzebne są odmiany o dużej sile wzrostu do wiszących pojemników – wystarczy wybrać Pelargonium peltatum Big 5, by z łatwością otrzymać produkt najwyższej jakości.

Przejęcie hodowli Geranien Endisch przez Florensis pozwoliło na uzupełnienie gamy pelargonii Toscana wyjątkowymi nowościami. Pelargonium interspecific Toscana® Xtreme Night tworzy piękne, ciemnoczerwone kwiaty i dysponuje wszystkimi zaletami mieszańców międzygatunkowych, jak obfite, nieprzerwane kwitnienie i wytrzymałość na niekorzystne warunki na miejscu stałym. Posiada jednak niezaprzeczalną przewagę nad odmianami konkurencyjnymi: można ją uprawiać w większym zagęszczeniu, dzięki drobniejszym liściom na krótszych ogonkach i bardziej zwartemu wzrostowi na początku uprawy.

Ciekawostką jest również pelargonium zonale Dolce Vita Coral Eye o ciemnozielonych liściach i dwubarwnych kwiatach w kolorze  koralowym z czerwonym środkiem. Ten szczególny wygląd sprawia, że jest widoczna z daleka i przyciąga wzrok kupujących.

W sezonie 2019 możemy zaoferować Państwu sadzonki nieukorzenione pochodzące z własnych farm Florensis oraz sadzonki ukorzenione z dwóch stacji produkcyjnych, zlokalizowanych w Polsce i Niemczech.

Po więcej szczegółów, oraz by zapoznać się z pełną ofertą, zapraszamy do kontaktu z naszymi sprzedawcami, biurem obsługi klienta oraz do lektury nowego katalogu Pelargonium Toscana 2018/2019.

Daj się zainspirować i poczuj La Dolce Vita!

Florensis Polska
Biuro: Hrubieszowska 6a, 01-209 Warszawa T: 22 616 32 63,

E-mail: polska@florensis.com

www.florensis.com

www.facebook.com/florensispolska

Tegoroczna wystawa "Zieleń to Życie" była, jak zwykle, miejscem inspiracji ogrodowych i prezentacji nowości roślinnych (tu: fragment stoiska Szkółki Szmit), fot. A. Cecot

Kolekcja korzyści, czyli „Zieleń to Życie”

Tydzień temu zakończyła się 26. Międzynarodowa Wystawa „Zieleń to Życie”, zorganizowana w Warszawie przez Związek Szkółkarzy Polskich i Agencję Promocji Zieleni. W wydarzeniu tym, którego integralną część stanowiły po raz trzeci targi Flower Expo Polska, [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet