PODosłonami.pl

Arysta baner 2 goemar
Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Pewna przyszłość rejestracyjna substancji czynnej acetamipryd w Unii Europejskiej

Decyzją Komisji Europejskiej acetamipryd będący substancją czynną produktów Mospilan 20 SP i Inazuma 130 WG został ponownie włączony do Aneksu I-go i dopuszczony do stosowania w środkach ochrony roślin na okres 15 lat, tj. do dnia 28.02.2033 roku (Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2018/113).

Jedyny oryginalny acetamipryd na rynku

Jedyny oryginalny acetamipryd na rynku

Decyzja została podjęta na podstawie pozytywnych wniosków z oceny ryzyka przyjętych przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Zdaniem EFSA acetamipryd jest substancją czynną o niskiej toksyczności dla pszczół, dzięki czemu nie ma żadnych podstaw naukowych i prawnych do wprowadzenia zakazu lub ograniczeń w jego stosowaniu.

Znając doskonale właściwości oryginalnego acetamiprydu, który jest substancją czynną zawartą w naszych dwóch kluczowych insektycydach tj. Mospilan 20 SP i Inazuma 130 WG, byliśmy przekonani, że EFSA pozytywnie zarekomenduje włączenie go do Aneksu I-go. Niemniej jednak cieszy nas decyzja Komisji Europejskiej. Jest ona szczególnie istotna w obliczu wycofywania z użycia innych substancji czynnych z grupy neonikotynoidów. Jako Sumi Agro Poland dokładamy starań, by rozwój naszych produktów nadążał za zmianami, tak by mogły one być uzupełnieniem braków w środkach ochrony roślin opartych o wycofywane substancje czynne. – mówi Paweł Banach, Dyrektor Działu Rejestracji i Rozwoju Produktów w Sumi Agro Poland.

W uprawach warzyw pod osłonami można stosować Mospilan 20 SP, a w roślinach ozdobnych również Inazumę 130 WG.

Od 2017 roku, dla wygody i bezpieczeństwa użytkowników Mospilan 20 SP sprzedawany jest w woreczkach wodnorozpuszczalnych.

Jedyny oryginalny acetamipryd na rynku

Więcej informacji na temat insektycydu Mospilan 20 SP można znaleźć na http://mospilan.pl/

Ogórki zaszczepione metodą japońską na dyni piżmowej (firma Rozsadnik), fot. A. Wize

Rozsada ogórka – sposoby produkcji, szczepienie, problemy

W poprzednim artykule na temat produkcji rozsady ogórków („Produkcja rozsady ogórków – specjalizacja przez cały rok”) Autor wiele uwagi poświęcił warunkom pozwalającym na uzyskanie kompaktowych, dobrej jakości roślin. Przedstawił również różnice między dwoma popularnymi w [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet