PODosłonami.pl

De Ruiter - baner 2
Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Piknik na 25 lat Agro-Trade

Ten rok obrodził w jubileusze. We wrześniu 25. rocznicę rozpoczęcia działalności obchodzono w firmie Agro-Trade Sp. z o.o., specjalizującej się w rozwiązaniach z zakresu higieny w produkcji rolnej i ogrodniczej. Uroczyste spotkanie, połączone z prezentacją filmu przedstawiającego historię przedsiębiorstwa, zorganizowano w jej siedzibie w Gowarzewie koło Poznania.

Seria myjek włoskiej firmy Dibo Seria myjek włoskiej firmy Dibo

Seria myjek firmy Dibo

Środki do dezynfekcji od 25 lat

Firma jest znana w naszej branży głównie z oferty środków dezynfekcyjnych oraz zamgławiaczy i myjek. Ta specjalizacja w Agro-Trade rozwija się od końca lat 90. ub. wieku, gdy rozpoczęto sprzedaż dezynfekantów z serii Aldekol (Aldekol Des 03 i Aldekol Des FF) oraz środków myjących przedsiębiorstwa Ewabo Chemikalien GmbH. Kolejnym krokiem w kierunku obecnej specjalizacji było wprowadzenie na polski rynek zamgławiaczy marki Igeba do zamgławiania na zimno i gorąco (podczas spotkania w Gowarzewie zorganizowano pokaz pracy tych urządzeń. Obecna oferta obejmuje obecnie również myjki wysokociśnieniowe belgijsko-holenderskiego przedsiębiorstwa DiBO oraz włoskiej firmy Idrobase. Agro-Trade zapewnia również doradztwo oraz szkolenia w zakresie metod dezynfekcji obiektów produkcyjnych.

Myjki

Myjki marki DiBO wyposażone są w silniki jedno- lub trójfazowe (elektryczne) bądź spalinowe. Przystosowane do czyszczenia zimną wodą (tzw. zimnowodne) lub gorącą (tzw. gorącowodne), przy ciśnieniu dochodzącym nawet do 300 barów. Ich wydajność wodna wynosi 15-30 l na minutę. Jak przekazywali pracownicy firmy są one wytrzymałe i łatwe w naprawie. Wyposażone są w pompy korbowodowe, mogą pracować przez dłuższy czas. Do każdego zakupu podstawowego zestawu myjącego firma oferuje akcesoria dodatkowe, np. dłuższe lance spieniające obejmujące swym zasięgiem do 8 m, dobrze sprawdzające się np. przy stosowaniu preparatów emulsyjnych.

Seria myjek włoskiej firmy Dibo Seria myjek firmy Dibo

Seria myjek firmy DiBO

Zamgławiacze

Do dezynfekcji w dużych obiektach polecano agregaty do zamgławiania na zimno (np. ULV UNIPRO 5), niemieckiej marki Igeba. Wysoka wydajność urządzeń ma gwarantować odkażanie powierzchni uprawnych lub rozprowadzenie środków ochrony roślin z najmniejszą możliwą ilością substancji aktywnych potrzebną do skutecznego przeprowadzenia zabiegu. Długo utrzymująca się mgła zapewnia optymalny dostęp preparatu do najdalszych zakamarków pomieszczenia.

Do termicznego zamgławiania pomieszczeń służą natomiast m.in. modele z serii TF 160/60; TF 65; TF 35 i inne, ze zróżnicowaną pojemnością zbiornika i wydajnością (8-200 l/h). Większe zamgławiacze termiczne z funkcją zdalnego sterowania można montować na pojeździe i obsługiwać z kabiny kierowcy. W celu maksymalizacji procesu zamgławiania można dodać odpowiedni nośnik i zdecydowanie zwiększyć zasięg mgły. Warunkiem osiągnięcia wysokiej skuteczności zabiegu jest jego wykonanie w pomieszczeniach szczelnych, bez promieniowania słonecznego, w kierunku przeciwnym do pochylenia pomieszczenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Syngenta Scorpion
HortiAdNet