PODosłonami.pl

Plantarium z nowościami i opowieściami (o roślinach)

Tegoroczna, 35. już edycja międzynarodowych targów Plantarium odbędzie się 23-26 sierpnia w Boskoop-Hazerswoude w Holandii. Ta tradycyjnie szkółkarska impreza ma obecnie wyraźną specjalizację bylinową i prezentuje też coraz więcej roślin jednorocznych. Przedstawia zarazem wiele koncepcji sprzedaży detalicznej, jakie towarzyszą handlowi sezonowymi roślinami ozdobnymi (m.in. wrzosami, których wysyp następuje w czasie trwania Plantarium, czyli pod koniec lata). Mocną stroną tych targów pozostają nowości odmianowe i ich skuteczna promocja na całym świecie.

Phlox paniculata 'Verscan' (Bambini Candy Crush)

Phlox paniculata 'Verscan' (Bambini Candy Crush) - jedna z zapowiadanych nowości targów Plantarium 2017, fot. Plantarium

Nowe odmiany

Jak zwykle na Plantarium, należy się spodziewać wielu nowych odmian zgłoszonych do oceny jury, które są specjalnością sierpniowych targów w Boskoop-Hazerswoude. Dają zarazem okazję zwrócenia uwagi na potencjalne hity międzynarodowego rynku. Niektóre z nich przedstawiamy poniżej.

Jak promować rośliny?

W 2017 roku tematem przewodnim targów Plantarium jest hasło „Stories” („Opowieści”). Związane jest z technikami marketingowymi, jakie wymusza współczesny rynek, na którym dobrze sprzedają się produkty z historyjką w tle. Może ona być związana z rośliną, jej producentem, hodowcą itp.

Uruchamiane są przy tym różne, w tym nowoczesne, kanały komunikacji z kupującymi, którzy coraz częściej reagują na informacje „obrazkowe”, m.in. filmy video prezentowane na YouTube’ie. Tego typu narzędzia promocji będą przedmiotem działań organizatorów oraz uczestników Plantarium.

Imprezy towarzyszące targom Plantarium 2017

25 sierpnia planowany jest, po raz pierwszy, „zielony festiwal” przygotowany przez młodych ludzi z branży i skierowany do młodego pokolenia, gwarantujący przekaz, który trafi do konsumentów generacji Y i Z.

W sąsiedztwie Plantarium, i w powiązaniu z tymi targami zlokalizowane będzie GroenDIRECT Boskoop – robocza, hurtowa ekspozycja bogatego, „giełdowego” asortymentu szkółkarskiego (w tym bylinowego), z elektroniczną platformą handlu VARB.

Patrz też relacja z ubiegłorocznych targów Plantarium

Zrębki drzewne są obecnie najtańszym paliwem, przy wykorzystaniu dobrego pieca można nimi ogrzewać duże obiekty

Wystarczą zrębki drzewne…

… pod warunkiem, że ma się dobry piec. Małgorzata i Edward Belka z Międzybłocia w województwie wielkopolskim specjalizują się w produkcji pomidorów szklarniowych (uprawiają odmianę Barteza F1). Obecnie wraz z synem Damianem i jego partnerką [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Program Ochrony Roślin
HortiAdNet