PODosłonami.pl

Cultilene 2
Mularski 3
Yara

Pokaz odmian papryki w Potworowie

W miniony weekend w Potworowie producenci papryki mieli okazję zobaczyć odmiany papryki z firmy HM.Clause w uprawie w nowoczesnych tunelach foliowych. Współorganizatorami spotkania były firmy Havgrove – dostawca tuneli foliowych i rozwiązań uprawowych, Koppert – firma specjalizująca się w biologicznej ochronie plantacji, Grupa Mularski – producent rozsady warzyw oraz Agro Spec – firma zajmująca się doradztwem uprawowym.

Papryka odmiany Basalt F1

Papryka Basalt F1

Pokaz odmian papryki

Spotkanie zorganizowano 13 sierpnia w gospodarstwie Andrzeja Krzywkowskiego. W uprawie tunelowej zaprezentowano głównie odmiany typu blok o czerwonych owocach oraz żółtoowocowe, pokazano także kilka odmian o słodkich, długich, stożkowych owocach. Poniżej galeria zdjęć odmian.

Rozsada, środki biologiczne, metody uprawy

Podczas spotkania można było także poznać ofertę firm, będących jego współorganizatorami. Janusz Góra z firmy Haygrove przedstawił nie tylko ofertę tuneli i bloków foliowych, ale także nową propozycję uprawy bezglebowej – na zagonach z zagłębieniem wyłożonym włókniną, w które układa się warstwę sterylnego podłoża. Firma oferuje usługowe wykonanie takich zagonów.

Grupę Mularski reprezentował Daniel Babij, przybliżył on ofertę rozsad warzyw adresowaną do producentów papryki – mogą oni kupić gotową rozsadę lub siewki tego warzywa.

O przygotowaniu gleby i zapobieganiu pojawieniu się chorób odglebowych mówił Tomasz Domański z firmy Koppert. Podkreślał znaczenie utrzymania mikrobiologicznej równowagi w środowisku glebowym – w tym celu można wprowadzać do gleby grzyby z rodzaju Trichoderma, zapobiegające opanowaniu środowiska przez patogeny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Program Ochrony Roślin
HortiAdNet