PODosłonami.pl

Arysta - Loteria
Agro-Sorb
Yara- Agrotech

Program Ochrony Pomidora Pod Osłonami na 2017 r.

Program Integrowanej Ochrony Pomidora Pod Osłonami na 2017 r. jest już DOSTĘPNY do pobrania z naszej strony internetowej. Zawiera nie tylko wykaz preparatów, ale także szczegółowe zalecenia dotyczące stosowania środków ochrony roślin, preparatów biologicznych i organizmów pożytecznych do walki z chorobami i szkodnikami.

Program Integrowanej Ochrony Pomidora Pod Osłonami na 2017 r….

…zawiera  informacje, które pomogą Państwu w przygotowaniu autorskich programów ochrony uprawy przed chorobami i szkodnikami. Integrowana Ochrona (IO) pomidora  jest częścią Integrowanej Produkcji (IP), która umożliwia uzyskanie wysokich plonów najwyższej jakości, bezpiecznych dla zdrowia ludzi i dla środowiska. W Integrowanej Ochronie wykorzystuje się naturalne mechanizmy fizjologiczne roślin wspomagane preparatami biologicznymi, środkami o działaniu fizycznym oraz środkami chemicznymi o krótkiej karencji.

W naszej publikacji znajdziecie Państwo zalecenia dotyczące biologicznej metody walki z patogenami,  z wykorzystaniem produktów zawierających pożyteczne mikroorganizmy (bakterie, grzyby) i substancje naturalne (wyciągi roślinne). Podajemy także wykaz środków ochrony roślin zarejestrowanych i dopuszczonych do obrotu w Polsce (stan prawny na dzień 20.01.2017) do zapobiegania i zwalczania chorób pomidora, takich jak: bakteriozy, choroby odglebowe, alternarioza, brunatna plamistość liści, mączniak prawdziwy, szara pleśń, zaraz ziemniaka, zgnilizna twardzikowa.

W walce ze szkodnikami w pierwszej kolejności powinna być wykorzystywana metoda biologiczna opierająca się na wykorzystaniu żywych organizmów. Nasza publikacja zawiera wykaz entomofagów stosowanych zapobiegawczo i interwencyjnie w walce z: mączlikami, przędziorkami, miniarkami, wciornastkami, mszycami, ziemiórkami oraz skośnikiem pomidorowym (Tuta absoluta). Zgodnie z przepisami IP w sytuacji bardzo dużej presji szkodników należy wykonać miejscowy zabieg preparatem chemicznym. Podajemy Państwu wykaz środków ochrony roślin, który uwzględnia szczegółowe zalecania stosowania oraz karencję i wpływ substancji aktywnej na organizmy pożyteczne.

Należy pamiętać, że Program IO powinien być dopasowany indywidualnie do bieżącej sytuacji w szklarni czy tunelu. Stosując żywe organizmy i środki chemiczne należy przestrzegać instrukcji dołączonych do opakowania. Można także dodatkowo konsultować się z doradcami ds. ochrony biologicznej lub przedstawicielami firm zajmujących się „biologią”.

ZAPRASZAMY!

Anna Czarnecka

Specjalista ds. ochrony roślin

Redaktor portalu PodOsłonami.pl

Początek kwitnienia tulipanów w uprawie tunelowej

Mały może lepiej – tulipany w handlu masowym i drobnym

Od dłuższego czasu widoczny jest bardzo wyraźny udział sieci supermarketów w sprzedaży roślin ozdobnych – doniczkowych i ciętych. Szczególny wzrost podaży ma zawsze miejsce przed ważnymi okazjami, takimi jak Dzień Babci i Dzień Dziadka- wówczas [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet