PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara

Rejestracja nowych ukorzeniaczy

W ostatnim miesiącu dobiegła końca procedura rejestracyjna dwóch kolejnych preparatów wspomagających ukorzenianie, wytworzonych na bazie kwasu 5-(3-indolilo)masłowego, powszechnie stosowanego do ukorzeniania sadzonek w produkcji roślin ozdobnych.

Ukorzeniacz Rhizopon

W ostatnim miesiącu dobiegła końca procedura rejestracyjna dwóch kolejnych preparatów: Rhizopon AA proszek 2% (numer zezwolenia R-28/2018) oraz Chryzotek beige 0,4% (numer zezwolenia R-27/2018). Tym samym, portfolio dostępnych ukorzeniaczy uległo rozszerzeniu i obejmuje obecnie 5 produktów w postaci pudru, o różnym stężeniu substancji aktywnej, a także ukorzeniacz w formie tabletek. Daje to więcej możliwości ukorzeniania sadzonek różnych gatunków roślin. Rodzaj, gatunek, a nawet odmiana danej rośliny może mieć różne wymagania dotyczące ukorzeniania, dlatego zalecany jest kontakt z doradcami w celu doboru odpowiedniego ukorzeniacza. Zaleca się zawsze przeprowadzenie próby na małej ilości sadzonek w celu określenia ich reakcji na dany preparat.

Papryka jednolicie wybarwiona zdecydowanie lepiej się prezentuje

Równomierne wybarwianie owoców papryki i pomidora

Jednym z ważnych czynników przyciągających klientów i wpływającym na efektywną sprzedaż pomidorów czy papryki jest jednolita barwa owoców. W dużym stopniu jest ona związana z doborem odpowiedniej odmiany, wykazującej przydatność do uprawy w danych warunkach [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZtZ 2018
HortiAdNet