PODosłonami.pl

Arysta - Loteria
Agro-Sorb
Yara- Agrotech

Rozwój oświetlenia LED w ogrodnictwie szklarniowym

Według analityków wzrost rynku diod LED wykorzystywanych w ogrodnictwie na świecie od 2016 r. wynosi 28,2%, a jego wartość szacowana jest na około 280 mln dolarów. Do roku 2022 wartość ta ma przekroczyć 357 mln dolarów. Spekulacje są w pełni uzasadnione bowiem wprowadzenie technologii LED umożliwia wybór właściwego spektrum barw i długości fal, mniejsze zużycie energii oraz dłuższe użytkowanie w porównaniu z wysokoprężnymi lampami sodowymi (HPS). Wiąże się to z niższymi kosztami utrzymania i zwiększeniem funkcjonalności oświetlenia.

LED Osram

Projekt LED Light for You (LLFY), którego partnerzy – m.in. Osram Opto Semiconductors –stworzyli modułowy „Developer Kit”, ma pomóc projektantom i producentom opraw oświetleniowych przyspieszyć testy oraz proces rozwoju systemów oświetlenia ogrodniczego. Modułowy zestaw pozwala na tworzenie elastycznych i indywidualnie skomponowanych wariantów. Dopuszcza wykorzystanie standardowych ustawień lub ich modyfikację przez dostosowanie poszczególnych części do indywidualnych potrzeb. Standardowy moduł oświetlenia oferuje możliwość konfiguracji barw diod LED. Został wyposażony w cztery kanały pozwalające sterować pożądanymi długościami fal. Jest to istotne w związku z odmiennymi wymaganiami roślin w różnych fazach wzrostu.

Produkowane w ramach projektu diody LED Oslon SSL można konfigurować dla wszystkich długości fal. Wykorzystano najczęściej używane długości fal (660 nm, 730 nm, 450 nm). Ponadto radiator ze względu na swój geometryczny kształt może łatwo rozszerzać pole działania – zarówno wzdłuż, jak i w poprzek przestrzeni pracy modułu. Jego funkcjonalności sprawdzają się zarówno w pasywnym, jak i aktywnym chłodzeniu za pomocą wentylatora lub ciepłowodów. Aby zapewnić właściwe przewodzenie ciepła, włączając izolację elektryczną, przetestowano i zastosowano pięć różnych materiałów termotransferowych (TIM). Ponadto wykorzystano różne rodzaje promieniowania do ustawienia jednorodnego poziomu oświetlenia całej uprawy, niezależnie od punktów zawieszenia lub wysokości roślin.

X Wystawa Tulipanów w Wilanowie

Już jutro zaczyna się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników tulipanów – wystawa w Wilanowie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na wystawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet