PODosłonami.pl

Cultilene pod naglowkiem - nowy
Agro-Sorb
Yara

Selecta One odkupiła od Topcolor Breeding hodowlę Kalanchoe

Selecta One zakupiła od firmy Topcolor Breeding vof (Holandia) program hodowli i obecny asortyment odmian kalanchoe, co wpisuje się w strategię w zakresie poszerzenia oferty roślin doniczkowych.

Kalanchoe odm. Hera z oferty firmy Topcolor Breeding

Kalanchoe odm. Hera z oferty firmy Topcolor Breeding, fot. Topcolor Breeding

Od 2004 roku Topcolor Breeding specjalizowało się w hodowli i sprzedaży odmian kalanchoe o pojedynczych kwiatach. Wszystkie te odmiany  zostały wybrane w wyniku przeprowadzonych z hodowcami konsultacji. Uprawiane były w Holandii, ale także w Danii, Niemczech, Ameryce Północnej i Brazylii. Łączna sprzedaż osiągnęła  poziom 7 milionów sztuk rocznie. Przeprowadzona operacja nie wpłynie w żaden sposób na relacje z istniejącymi klientami  czy dostawcami.

Dzięki temu zakupowi Selecta One po raz pierwszy wchodzi na rynek roślin doniczkowych. Dr Ulrich Sander, dyrektor ds. technicznych oraz dyrektor marketingu w tej firmie tak skomentował ten zakup:  „Różnorodność genetyczna w ofercie Topcolor jest bardziej interesująca. Dzięki dużej puli genów będziemy mogli wprowadzać na rynek nowe produkty”.

Tegoroczna wystawa "Zieleń to Życie" była, jak zwykle, miejscem inspiracji ogrodowych i prezentacji nowości roślinnych (tu: fragment stoiska Szkółki Szmit), fot. A. Cecot

Kolekcja korzyści, czyli „Zieleń to Życie”

Tydzień temu zakończyła się 26. Międzynarodowa Wystawa „Zieleń to Życie”, zorganizowana w Warszawie przez Związek Szkółkarzy Polskich i Agencję Promocji Zieleni. W wydarzeniu tym, którego integralną część stanowiły po raz trzeci targi Flower Expo Polska, [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet