PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara

Selecta One odkupiła od Topcolor Breeding hodowlę Kalanchoe

Selecta One zakupiła od firmy Topcolor Breeding vof (Holandia) program hodowli i obecny asortyment odmian kalanchoe, co wpisuje się w strategię w zakresie poszerzenia oferty roślin doniczkowych.

Kalanchoe odm. Hera z oferty firmy Topcolor Breeding

Kalanchoe odm. Hera z oferty firmy Topcolor Breeding, fot. Topcolor Breeding

Od 2004 roku Topcolor Breeding specjalizowało się w hodowli i sprzedaży odmian kalanchoe o pojedynczych kwiatach. Wszystkie te odmiany  zostały wybrane w wyniku przeprowadzonych z hodowcami konsultacji. Uprawiane były w Holandii, ale także w Danii, Niemczech, Ameryce Północnej i Brazylii. Łączna sprzedaż osiągnęła  poziom 7 milionów sztuk rocznie. Przeprowadzona operacja nie wpłynie w żaden sposób na relacje z istniejącymi klientami  czy dostawcami.

Dzięki temu zakupowi Selecta One po raz pierwszy wchodzi na rynek roślin doniczkowych. Dr Ulrich Sander, dyrektor ds. technicznych oraz dyrektor marketingu w tej firmie tak skomentował ten zakup:  „Różnorodność genetyczna w ofercie Topcolor jest bardziej interesująca. Dzięki dużej puli genów będziemy mogli wprowadzać na rynek nowe produkty”.

Demonstracyjna instalacja firmy Plantalux podczas targów TSW

Rozwój rynku upraw pod osłonami: trendy, nowe technologie i wyniki badań

Instytut Fizjologii Roślin PAN, Instytut Elektrotechniki, Powiat Kaliski oraz firma PLANTALUX zapraszają 13 marca do Łaszkowa, do Hotelu Kristoff, na konferencję naukowo-techniczną poświęconą doświetlaniu asymilacyjnemu w uprawach warzyw szklarniowych oraz roślin ozdobnych. Nasza redakcja ma [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Program Ochrony Roślin
HortiAdNet