PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara

Selecta One odkupiła od Topcolor Breeding hodowlę Kalanchoe

Selecta One zakupiła od firmy Topcolor Breeding vof (Holandia) program hodowli i obecny asortyment odmian kalanchoe, co wpisuje się w strategię w zakresie poszerzenia oferty roślin doniczkowych.

Kalanchoe odm. Hera z oferty firmy Topcolor Breeding

Kalanchoe odm. Hera z oferty firmy Topcolor Breeding, fot. Topcolor Breeding

Od 2004 roku Topcolor Breeding specjalizowało się w hodowli i sprzedaży odmian kalanchoe o pojedynczych kwiatach. Wszystkie te odmiany  zostały wybrane w wyniku przeprowadzonych z hodowcami konsultacji. Uprawiane były w Holandii, ale także w Danii, Niemczech, Ameryce Północnej i Brazylii. Łączna sprzedaż osiągnęła  poziom 7 milionów sztuk rocznie. Przeprowadzona operacja nie wpłynie w żaden sposób na relacje z istniejącymi klientami  czy dostawcami.

Dzięki temu zakupowi Selecta One po raz pierwszy wchodzi na rynek roślin doniczkowych. Dr Ulrich Sander, dyrektor ds. technicznych oraz dyrektor marketingu w tej firmie tak skomentował ten zakup:  „Różnorodność genetyczna w ofercie Topcolor jest bardziej interesująca. Dzięki dużej puli genów będziemy mogli wprowadzać na rynek nowe produkty”.

Malinowe ciągle na topie

W Sobieniach Szlacheckich 8 czerwca ogrodnicy mieli okazję uczestniczyć w seminarium poświęconym głównie odmianom pomidora malinowego marki De Ruiter. Współorganizatorami tego wydarzenia były firmy Grodan oraz Azelis, a gościem specjalnym dr Gabriela Wyżgolik („Szkoła Pod [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZtZ 2018
HortiAdNet