PODosłonami.pl

Arysta - Loteria
Agro-Sorb
Yara- Agrotech

Sukces targów TSW

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa, jakie odbyły się w tym tygodniu w warszawskim Centrum EXPO XXI, zgromadziły 193 wystawców. Jak podaje organizator TSW – Oficyna Wydawnicza Oikos imprezę tę odwiedziło około 6,5 tys. ogrodników. Liczne były zorganizowane grupy zwiedzających z całego kraju, które mogły korzystać z dofinansowania przyjazdu. Nie zabrakło także gości z zagranicy – prawie z całej Europy.

Targi TSW 2014 odwiedziło około 6,5 tys. osób z różnych rejonów Polski, a także z zagranicy

Wystawa środków produkcji ogrodniczej przeznaczonych dla sadownictwa i warzywnictwa zajmowała w tym roku łączną powierzchnię 7200 m2. Jedną z hal Centrum EXPO XXI zdominowały ciągniki i maszyny, na drugiej zaprezentowano ofertę m.in. nawozów i biostymulatorów, środków ochrony roślin – konwencjonalnych i tradycyjnych, podłoży, tuneli folii, siatek, włóknin, agrotkanin itp.

Wiele działo się również poza samą wystawą – organizator Targów TSW przygotował ciekawy program konferencyjny adresowany dla sadowników, producentów truskawek, producentów warzyw polowych – partnerem merytorycznym tych konferencji był portal jagodnik.pl. – oraz dla ogrodników uprawiających warzywa polowe, a także prowadzących uprawy w tunelach oraz szklarniach – partnerem merytorycznym tej części konferencji był portal podoslonami.pl. Wygłoszono łącznie 51 prezentacji, wśród wykładowców byli m.in. pracownicy Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, a także specjaliści z firm działających w branży ogrodniczej. Targom towarzyszyło IV Krajowe Forum Grup Producentów Owoców i Warzyw organizowane przez KZGPOiW

Podczas uroczystego otwarcia targów TSW po raz pierwszy ogłoszono laureatów nagrody im. prof. Szczepana A. Pieniążka – kapituła przyznała 3 równorzędne nagrody oraz jedno wyróżnienie. Otrzymały je firmy ściśle związane z branżą sadowniczą za następujące produkty: prasę zbierająco-rolująca do ściętych gałęzi z drzew owocowych z firmy Agroenergia z Komorowa, urządzenie do zbierania wiśni Gacek – firmy Jagoda J.P.S. z Skierniewic, Vilfo Cal S – płynny koncentrat nawozowy – z oferty firmy Agrosimex Sp. z o.o. z Golian (nawóz produkowany jest polską firmę Vet Agro). Ponadto kapituła nagrody przyznała wyróżnienie za nawóz dolistny Nano Active firmie PHU Chemirol Sp. z o.o z Mogilna.

X Wystawa Tulipanów w Wilanowie

Już jutro zaczyna się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników tulipanów – wystawa w Wilanowie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na wystawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet