PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Syngenta Flowers – nowy asortyment dalii

W dniu 17 kwietnia 2018 firma Syngenta Flowers ogłosiła osiągnięcie porozumienia ze spółką Verwer Dahlia BV co do nabycia asortymentu dalii tego hodowcy i jego programu hodowlanego. Podano, że finalizacja transakcji planowana jest w najbliższych tygodniach.

Dalie Gallery 'Art Deco'

Dalie Gallery 'Art Deco', fot. A. Cecot

Dalie – odmiany i program hodowlany

Holenderska spółka Verwer Dahlia BV, jeden z wyróżniających się podmiotów na rynku dalii, powstała w 1967 roku w Lisse. W ofercie ma ponad 140 zarejestrowanych odmian, w tym dobrze znane kreacje z grup: Gallery™, Melody i Dahlegria™. Bracia Aad i Cees Verwer z tej firmy otrzymali niedawno prestiżową nagrodę Reginald Cory Memorial Cup, przyznawaną przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze za odnoszący sukcesy program hodowli dalii, dzięki któremu wprowadzono do obrotu innowacyjne odmiany.

Komentując ogłoszoną 17 kwietnia decyzję, dyrektor generalny spółki Verwer Dahlia BV Cees Verwer powiedział, że dzięki silnej pozycji firmy Syngenta na rynku roślin balkonowo-rabatowych i doniczkowych możliwa będzie popularyzacja odmian dalii wywodzących się z jego spółki, a ponadto kontynuacja jej programu hodowlanego.

Michael Kester, globalny dyrektor działu kwiatów w przedsiębiorstwie Syngenta stwierdził, że porozumienie osiągnięte ze spółką Verwer Dahlia BV (i zaplanowane przejęcie jej asortymentu) wzmocni ofertę dalii firmy Syngenta i pomoże jej jeszcze lepiej spełniać potrzeby klientów.

Dalie – karpy

Obie strony poinformowały, że działalność przedsiębiorstwa Verwer Dahlia na rynku karp dalii nie jest częścią planowanego nabycia i będzie się odbywać na dotychczasowych zasadach.

Papryka na pierwszym miejscu (cz. I) – Odmiany i ochrona

Papryka była główną bohaterką seminarium zorganizowanego przez HM.Clause dla producentów tego warzywa. W tym roku odbyło się ono 25 listopada w Potworowie, uczestniczyły w nim również firmy Koppert, Agro Spec, Sumi Agro Poland, Novarbo, Adob [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Yuksel Tohum Seeds
HortiAdNet