PODosłonami.pl

Cultilene 2
Mularski 3
Yara

Targi Flormart w Italii – nowe otwarcie

W tym roku, w dniach 21-23 września odbędzie się w Padwie już 68. edycja międzynarodowych targów Flormart. Organizatorzy zapowiadają odświeżenie wizerunku tej imprezy, proponując rozmaite nowe rozwiązania, które dotyczą między innymi działów wystawy. Zapowiadając innowacje, bazują zarazem na bogatych tradycjach zarówno targów Flormart – najstarszego tego typu wydarzenia w „kwiaciarskiej” Europie, jak i Padwy (z najstarszym na świecie Ogrodem Botanicznym, który jest symbolem łączenia przeszłości ze współczesnością w dziedzinie promocji roślin).

Padwa_Ogrod Botaniczny_Flormart 2017_AC

Rośliny typowe dla ogrodów włoskich i rejonów śródziemnomorskich będą jednym z magnesów targów Flormart (tu: migawka z Ogrodu Botanicznego w Padwie), fot. A. Cecot

365 dni w roku, z punktem ciężkości we wrześniu

Zarządzająca od niedawna targami Padova Fiere włoska spółka Geo, zamierza – po kilku „chudych” latach Flormartu  – przywrócić im wypracowaną przez ponad 4 dekady pozycję (warto dodać, że przez długi czas impreza miała dwie edycje: wiosenną i jesienną). Dyrektor Geo spa, Luca Griggio uważa, że wyczerpała się dotychczasowa, tradycyjna formuła organizowania imprez wystawienniczych dla profesjonalistów. Padova Fiere podkreśla więc całoroczną obecność organizatorów czterodniowego, wrześniowego wydarzenia targowego w życiu branży, lansując projekt pod nazwą „Flormart Sistema 365”.

Wśród inicjatyw, które są lub będą prowadzone w systemie całorocznym, jest m.in. „Green Matching”, czyli pobudzanie kontaktów biznesowych pomiędzy ogrodnikami a odbiorcami ich produktów. Służyć temu mają kameralne spotkania organizowane z inicjatywy targów padewskich.

Ogród włoski – promocja produktów

Innym przejawem współpracy z wystawcami jest przedsięwzięcie „Giardino Italia” – stała ekspozycja realizowana na terenach targowych Padova Fiere (przy Via N. Tommaseo 59), która ma być dostępna dla szerokiej publiczności. Jest to ogród pokazowy, w którym chętni wystawcy Flormartu mogą promować swoje produkty. Zajmie on powierzchnię 8 tys. m2 netto i, jak zapowiada menedżer z Padova Fiere Cristiana Bertero, ma być w pełni gotowy za 3 lata.

Pięć działów wystawy Flormart 2017

Będą to: Rośliny (i kwiaty) – szczególny akcent zostanie położony na gatunki i odmiany aromatyczne oraz lecznicze (zioła); Zrównoważona (sustainable) architektura – „zielone” rozwiązania przyjazne dla życia w zurbanizowanym środowisku; „Zielone Laboratorium Badawcze” (Green Research Lab) – dział poświęcony innowacjom w ogrodnictwie; Technologia – środki produkcji; Florystyka.

Inne zapowiadane inicjatywy

Tegoroczne targi będą również miejscem prezentacji wyników 3. edycji międzynarodowego konkursu architektury krajobrazu Flormart Garden Show.

Przyznane też zostaną nagrody Nova Green za wyróżniające się nowe produkty eksponowane przez wystawców.

Odbędzie się międzynarodowe forum ogrodnicze, organizowane m.in. przy współpracy AIPH.

Pełna lista wydarzeń towarzyszących na: www.flormart.it

Tunele w gospodarstwie Stanisława Stabrawy z Leszczyny

Malinowe z Leszczyny

Stanisław Stabrawa z miejscowości Leszczyna w Małopolsce zajmuje się ogrodnictwem już od 34 lat, odkąd przejął gospodarstwo po rodzicach. Wraz z żoną Elżbietą mieszka w trudnym do budowy obiektów, podgórskim terenie. Uprawę prowadzi w tunelach [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BASF
Program Ochrony Roślin
HortiAdNet