PODosłonami.pl

De Ruiter - pomidory
Yara

Tulipany w Wilanowie – już w przyszły weekend!

W tradycyjnym terminie, czyli 2 tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi, odbędzie się w Warszawie IX Wystawa Tulipanów w Wilanowie, organizowana przez tamtejsze Muzeum Pałacu Króla Jana III oraz Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych. W tym roku termin ten wypada 1-2 kwietnia, czyli w następny weekend. Jak zwykle kwiaty – kilka tysięcy sztuk, 130 odmian – wyprodukowane w polskich gospodarstwach ogrodniczych, zostaną dostarczone przez członków SPORC. Portal Podoslonami.pl jest jednym z patronów medialnych wystawy.

Tulipany w Wilanowie - tu: odmiana 'Dow Jones', fot. M. Podymniak

Tulipany w Wilanowie - tu: odmiana 'Dow Jones', fot. M. Podymniak

Promocja polskich tulipanów

Ogólny patronat nad wystawą, która promuje tulipany rodzimej produkcji i popularyzuje te niepowtarzalne kwiaty, sprawuje Instytut Ogrodnictwa (IO) w Skierniewicach.

Oprócz tej placówki naukowej wkład w zorganizowanie i przebieg imprezy mają też pracownicy Katedry Roślin Ozdobnych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Kuratorami wystawy, która od 2009 roku gości w Oranżerii muzeum w Wilanowie, są: Dariusz Sochacki (SGGW, sekretarz SPORC), Jadwiga Treder (IO, wiceprezes SPORC), Marta Walewska (Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie).

Atrakcją wydarzenia będą, tradycyjnie pokazy i aranżacje florystyczne, za które odpowiada m.in. Karolina Ładyżyńska-Skrzypek z Warszawy.

Nie tylko tulipany

Przy okazji obejrzeć będzie można także wystawę reprintów XIX-wiecznych rycin botanicznych roślin cebulowych ze zbiorów „Flore Tropicale” Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Szczegółowy program  IX Wystawy Tulipanów w Wilanowie, którą można zwiedzać w godzinach od 10.00 do 18.00, znajduje się na stronie Stowarzyszenia Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych.

Jak widać, organizatorzy przygotowali wiele ciekawych propozycji – dla każdego! Warto więc przyjechać do Warszawy (lub, jeśli się tam mieszka – wybrać się do Wilanowa), by obejrzeć tulipany, i nie tylko.

Poniżej – migawki z poprzednich edycji wystawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Program Ochrony Roślin
HortiAdNet