PODosłonami.pl

Cultilene 2
Mularski 3
Yara

Wyjątkowy pomidor malinowy

Spotkanie zorganizowane w Sobieniach Szlacheckich 26 maja z inicjatywy marki De Ruiter poświęcone było najpopularniejszej na naszym rynku odmianie pomidora malinowego – Tomimaru Muchoo F1. Współorganizatorem spotkania była firmy Saint-Gobain Cultilene, dostawca podłoży z wełny mineralnej. Organizatorzy majowego spotkania w Sobieniach, zapewnili uczestnikom – byli to głównie ogrodnicy z okolic Warszawy – ciekawy zestaw tematów.

Anna Wojciechowska reprezentująca markę De Ruiter przedstawiła informacje na temat hodowli i wprowadzenia na rynek odmiany pomidora malinowego Tomimaru Muchoo F1 (w wyselekcjonowaniu tej odmiany brali udział Japończycy, koneserzy pomidorów malinowych) oraz jego walorów smakowych. Zwracała uwagę m.in. na wyraźną obecność smaku umami w owocach tego pomidora. Przegląd podkładek pomidora oraz wybór odpowiedniej podkładki w uprawie pomidorów malinowych omówiła dr Katarzyna Tykarska-Duchovska (De Ruiter). Reprezentujący firmę Saint-Gobain Cultilene Wojciech Juńczyk mówił o strategii zarządzania strefą systemu korzeniowego.

Z bardzo dużym zainteresowaniem słuchaczy spotkał się wykład dr inż. Gabrieli Wyżgolik (projekt “Szkoła Pod Osłonami”) na temat przyczyn powstawania suchej zgnilizny wierzchołków owoców pomidora.

Podczas spotkania zorganizowano również panel oceny smaku dwóch odmian pomidora malinowego. Zdecydowanie wygrała go odmiana Tomimaru Muchoo F1, nazwy drugiej z ocenianych odmian nie poznaliśmy.

Tunele w gospodarstwie Stanisława Stabrawy z Leszczyny

Malinowe z Leszczyny

Stanisław Stabrawa z miejscowości Leszczyna w Małopolsce zajmuje się ogrodnictwem już od 34 lat, odkąd przejął gospodarstwo po rodzicach. Wraz z żoną Elżbietą mieszka w trudnym do budowy obiektów, podgórskim terenie. Uprawę prowadzi w tunelach [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

BASF
Program Ochrony Roślin
HortiAdNet