PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara

Wzrost konkurencyjności spółki CIECH na rynku światowym

Pod koniec ubiegłego miesiąca spółka CIECH S.A. ogłosiła przejęcie 100 proc. akcji firmy Proplan dostarczającej środki ochrony roślin m.in. w południowej Europie, północnej Afryce i Australii. Transakcja pozwoliła przejąć wiele substancji aktywnych, i tym samym 120 zarejestrowanych produktów.

CIECH sfinalizował przejęcie 100 proc. akcji hiszpańskiej spółki Proplan

CIECH sfinalizował przejęcie 100 proc. akcji hiszpańskiej spółki Proplan

W porównaniu do umowy zobowiązania do sprzedaży z końca maja 2017 roku, zmianie uległa wielkość przejmowanego pakietu akcji hiszpańskiej spółki – z 75 proc. do 100 proc. Wyniki włączenia Proplanu w struktury Grupy CIECH będą konsolidowane od III kwartału br. Do chwili obecnej Grupa zwiększała obszar działania wykupując firmy związane z rynkiem sodowym. Zakup Proplanu umożliwia ekspansję zagraniczną poprzez dostęp do wielu perspektywicznych rynków i dzięki dużej ilości rejestracji produktowych. W połączeniu z możliwościami produkcyjnymi i zapleczem badawczo-rozwojowym Grupy stanowi wejście w nowy etap rozwoju biznesu agronomicznego – informuje Maciej Tybura, Prezes Zarządu CIECH S.A. Przejęcie już zarejestrowanych substancji aktywnych stanowi dużą oszczędność dla spółki bowiem sam proces rejestracyjny trwa 3-5 lat. Ponadto przygotowanie dokumentacji i przeprowadzenie odpowiednich badań wiąże się z dużymi kosztami.

Pod względem rynku środków ochrony roślin Hiszpania i Polska zajmuje odpowiednio 4 i 6 miejsce na kontynencie europejskim. Wstępna analiza tego rynku pozwala przypuszczać, że będzie on systematycznie rósł  w tempie 2% rocznie w najbliższych 5-7 latach. Z kolei rynek producentów generycznych, na którym działają CIECH Sarzyna i Proplan – w tempie 4% rocznie.

Ubiegłoroczna edycja Targów cieszyła się dużym zainteresowaniem (fot. Messe Essen GmbH)

Zbliżają się targi IPM Essen

Najważniejsze dla międzynarodowej branży roślin ozdobnych wydarzenie targowe – IPM Essen w Niemczech – odbędzie się w 2019 roku w dniach 22-25 stycznia. Jak zapowiadają organizatorzy tej imprezy, Messe Essen GmbH, swoją ofertę zaprezentuje wówczas [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazera pod szkłem 10
HortiAdNet