PODosłonami.pl

Arysta baner 2 goemar
Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Wzrost konkurencyjności spółki CIECH na rynku światowym

Pod koniec ubiegłego miesiąca spółka CIECH S.A. ogłosiła przejęcie 100 proc. akcji firmy Proplan dostarczającej środki ochrony roślin m.in. w południowej Europie, północnej Afryce i Australii. Transakcja pozwoliła przejąć wiele substancji aktywnych, i tym samym 120 zarejestrowanych produktów.

CIECH sfinalizował przejęcie 100 proc. akcji hiszpańskiej spółki Proplan

CIECH sfinalizował przejęcie 100 proc. akcji hiszpańskiej spółki Proplan

W porównaniu do umowy zobowiązania do sprzedaży z końca maja 2017 roku, zmianie uległa wielkość przejmowanego pakietu akcji hiszpańskiej spółki – z 75 proc. do 100 proc. Wyniki włączenia Proplanu w struktury Grupy CIECH będą konsolidowane od III kwartału br. Do chwili obecnej Grupa zwiększała obszar działania wykupując firmy związane z rynkiem sodowym. Zakup Proplanu umożliwia ekspansję zagraniczną poprzez dostęp do wielu perspektywicznych rynków i dzięki dużej ilości rejestracji produktowych. W połączeniu z możliwościami produkcyjnymi i zapleczem badawczo-rozwojowym Grupy stanowi wejście w nowy etap rozwoju biznesu agronomicznego – informuje Maciej Tybura, Prezes Zarządu CIECH S.A. Przejęcie już zarejestrowanych substancji aktywnych stanowi dużą oszczędność dla spółki bowiem sam proces rejestracyjny trwa 3-5 lat. Ponadto przygotowanie dokumentacji i przeprowadzenie odpowiednich badań wiąże się z dużymi kosztami.

Pod względem rynku środków ochrony roślin Hiszpania i Polska zajmuje odpowiednio 4 i 6 miejsce na kontynencie europejskim. Wstępna analiza tego rynku pozwala przypuszczać, że będzie on systematycznie rósł  w tempie 2% rocznie w najbliższych 5-7 latach. Z kolei rynek producentów generycznych, na którym działają CIECH Sarzyna i Proplan – w tempie 4% rocznie.

Ogórki zaszczepione metodą japońską na dyni piżmowej (firma Rozsadnik), fot. A. Wize

Rozsada ogórka – sposoby produkcji, szczepienie, problemy

W poprzednim artykule na temat produkcji rozsady ogórków („Produkcja rozsady ogórków – specjalizacja przez cały rok”) Autor wiele uwagi poświęcił warunkom pozwalającym na uzyskanie kompaktowych, dobrej jakości roślin. Przedstawił również różnice między dwoma popularnymi w [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

HortiAdNet