Yara od 11 01 2019
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

Daisy Days 2019

Maj 17 @ 09:00 - Maj 19 @ 22:00

W dniach 17-19 maj odbędzie się 8 edycja DAISY DAYS w Pszczynie. Wydarzenie przyjmuje różne formy aktywności artystyczno-kulturalne mające związek z osobą Księżnej Daisy, jej działalnością i ulubionymi zajęciami. Jest organizowane przez Urząd Miejski w Pszczynie przy współpracy z Pszczyńskim Centrum Kultury i Agencją Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.
W ramach wydarzenia znajdują się:
– OGRODY DAISY to wystawa aranżacji ogrodowych i kiermasz roślin organizowane we współpracy ze szkółkarzami z regionu południowej Polski oraz pod honorowym patronatem Związku Szkółkarzy Polskich oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
– MAJÓWKA KONNA w pszczyńskim parku gromadzi mnóstwo wielbicieli jeździectwa. Co roku jeźdźcy paradują po ulicach Pszczyny w wymyślnych przebraniach związanych z tematem wiodącym. Rozgrywane są również trzy konkurencje: dwie dla jeźdźców i jedna dla zaprzęgów.
– VON PROMNITZ TOUR to trasa koncertowa organizowana przez mieszkających w USA potomków rodziny von Promnitz – dawnych właścicieli Pszczyny. Od roku 2013 zagościła już na stałe w programie Daisy Days. Corocznie na pszczyńskim rynku posłuchać można wykonawców muzyki country, pop i rock.
– FESTIWAL ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH – wzdłuż ulicy Piastowskiej organizacje pozarządowe z terenu gminy Pszczyna prezentują swoją działalność i dorobek.
– KSIĄŻĘCA GRA MIEJSKA obchodzi w tym roku 11 urodziny. Na uczestników czekają ciekawe nagrody.

DAISY DAYS odbywają się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Śląskiego, WFOŚiGW w Katowicach oraz Związku Szkółkarzy Polskich. Patronat Medialny nad imprezą obejmuje corocznie wiele lokalnych i regionalnych mediów, m.in. TVP Katowice, Dziennik Zachodni, portal naszemiasto.pl, Radio Katowice, Radio Bielsko, Radio Express, pless.pl, pszczyna.tv oraz Głos Pszczyński.

 

Szczegóły

Start:
Maj 17 @ 09:00
Koniec:
Maj 19 @ 22:00
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
http://www.daisydays.pszczyna.pl

Miejsce

Starówka w Pszczynie
Polska + Google Map
Strona internetowa:
http://www.daisydays.pszczyna.pl