Yara od 11 01 2019
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

„Zieleń to Życie” 2017

31 sierpnia 2017 @ 08:00 - 2 września 2017 @ 17:00

W tym roku odbędzie się w stolicy jubileuszowa, 25. edycja Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE. Organizatorzy – Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni – zapraszają do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się w dniach od 31 sierpnia do 2 września w Expo XXI Warszawa przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

Tradycyjnej prezentacji roślin do ogrodów i na tereny zieleni towarzyszyć będzie po raz drugi sektor z kwiatami ciętymi i roślinami doniczkowymi, pod nazwą Flower Expo Poland (organizator – BureauSierteelt.nl). Na wystawie znajdzie się, jak zawsze, dział poświęcony technice, środkom produkcji i akcesoriom.

Hasło tegorocznej edycji „ZtŻ” to zarazem zawołanie: „Odetchnij zielenią!”. – Jest ono odpowiedzią na silną potrzebę poprawy jakości życia, zwłaszcza w warunkach miejskich – mówi Agnieszka Żukowska, dyrektor wystawy. – Rosnące zainteresowanie Polaków ogrodnictwem miejskim to nie tylko kwestia mody. Ten umacniający się trend widoczny jest w środowiskach mocno zurbanizowanych, także w mikroskali – na prywatnych tarasach czy balkonach. To cenna wskazówka dla producentów roślin i dostawców. Do „miejskiego ogrodnictwa” nawiązywać będzie program tegorocznej wystawy w części dla architektów krajobrazu i zieleni publicznej. Szkółkarze, inni ogrodnicy oraz przedstawiciele centrów ogrodniczych skorzystać będą mogli z cyklu prezentacji dotyczących sprzedaży i prowadzenia gospodarstwa ,,Wiedza dla producentów” i ,,Wiedza dla handlu”, planowanych w pierwszym dniu targów – zapowiada A. Żukowska i dodaje: – Pod koniec kwietnia swoją obecność potwierdziło już prawie 200 wystawców „ZtŻ”. Zarezerwowane jest 80% ubiegłorocznej powierzchni.

W 2016 roku w wystawie „Zieleń to Życie” wzięło udział 325 wystawców z 17 krajów. Targi te odwiedziło 17 000 gości, w tym 6867 profesjonalistów z 40 krajów (bieżące informacje – na www.zielentozycie.pl).

Szczegóły

Start:
31 sierpnia 2017 @ 08:00
Koniec:
2 września 2017 @ 17:00
Strona internetowa:
http://www.zielentozycie.pl

Miejsce

Expo XXI Warszawa
ul. Prądzyńskiego 12/14
Warszawa,
+ Google Map