PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara od 11 01 2019

Zaproszenie do galerii zdjęć ze Złotowa

W ubiegłym tygodniu w Złotowie, w gospodarstwie Edwarda Belki zaprezentowano uprawę ogórków w podłożu kokosowym (organizatorem spotkania była firma Grow Concept), prowadzoną w systemie wysokiego drutu.

W gospodarstwie Edwarda Belki w Złotowie ogórki prowadzone są na jeden pęd, w tzw. systemie wysokiego drutu. Rozsadę ogórków (odmiany Media F1 i Mewa F1) wyprodukowaną w gospodarstwie Edwarda Belki posadzono 16 stycznia, w miarę wzrostu roślin pędy sukcesywnie upuszczano. Do końca kwietnia ich długość osiągnęła 14 metrów – zapraszam do galerii zdjęć ze spotkania.

Ogrodnik ze Złotowa ogrzewa szklarnię biomasą przygotowywaną w rozdrabniaczu z kwałków drewna, rozdrobnionych pędówi, zużytych mat podłoża kokosowego pozostałego po ubiegłorocznej uprawie. W galerii zdjęć zaprezentowano zdjęcia przedstawiające sposób przygotowania biomasy oraz kotłownię.

Dirk-Jan Haakman – reprezentuje trzecie pokolenie holenderskiej firmy, której działalność od 80 lat jest związana z tulipanami, fot. A. Cecot

Tulipany z uprawy hydroponicznej

Holandia jest nie tylko największym na świecie dostawcą cebul tulipana, które w coraz większych ilościach trafiają m.in. do polskich ogrodników, ale także czołowym producentem kwiatów tej rośliny. Dominuje pędzenie hydroponiczne (75-80% nasadzeń). Tę technologię stosuje [...]

Yuksel Tohum Seeds
HortiAdNet