PODosłonami.pl

Agro-Sorb
Yara

Zieleń, kwiaty i o wiele więcej – zielona branża w Warszawie

26. edycja Międzynarodowych Targów ZIELEŃ TO ŻYCIE odbędzie się w tym roku we wrześniu – w dniach od 6 do 8 września w EXPO XXI Warszawie.

Swój udział aktualnie potwierdziło ponad 230 firm w tym ok. 100 szkółek krajowych. Członkowie Związku Szkółkarzy Polskich – 60 firm jak zawsze stanowią mocną grupę prezentującą szeroki asortyment roślin oferowanych do handlu, dalszej produkcji czy bezpośrednio do nasadzeń w ogrodach i terenach zieleni. Wśród wystawców zarówno stale obecni uczestnicy, ale z nową świeżą ofertą i firmy, które prezentują się po raz pierwszy.

Po raz trzeci wystawie „ZIELEŃ TO ŻYCIE” będą towarzyszyć targi „FLOWER EXPO POLSKA” poświęcone kwiatom ciętym, roślinom doniczkowym wykorzystywanym do dekorowania wnętrz, florystyce i różnego rodzaju dekoracjom towarzyszącym gatunkom ozdobnym.  Swoje zaangażowanie w wydarzenie potwierdziło Stowarzyszenie Florystów Polskich i Ambasada Holandii. Oferta wystawców m.in.  z Holandii, Włoch, Ekwadoru kierowana jest do odbiorców hurtowych, kwiaciarń i florystów. W programie pokazy polskich mistrzów florystyki, a także zagraniczni goście, ekspozycje tematyczne w formie show room, zmagania szkół florystycznych, a także seminaria skierowane do florystów i właścicieli kwiaciarni. Nieodzownym elementem targów jest obecność firm prezentujących technikę, technologie, maszyny, narzędzia, usługi i środki do produkcji ogrodniczej.  Ponadto na targach poznać będzie można ofertę dekoracji, wyposażenia ogrodu oraz wydawnictw.

Nowością tegorocznej edycji będzie mocna oferta sadzonek kwiatów rabatowych i bylin do uprawy na balkony i tarasy. Ekspozycja pod nazwą Horti Flower Show jest wspólną inicjatywą wiodących dostawców sadzonek, a ich pełne nowości stoiska stworzą kolorową wyspę w Hali 3. Ponadto w pierwszym dniu targów (6 września) uczestnicy projektu organizują otwarte seminarium pod tytułem ,,Potencjał ogrodnictwa miejskiego – jak zaspokoić potrzeby dzisiejszych konsumentów?” skierowane do ogrodników, szkółkarzy i firm urządzających zieleń. W programie diagnoza oczekiwań współczesnego konsumenta roślin i jego zmieniających się zwyczajów zakupowych, nowości, które są odpowiedzią na zmieniające się trendy i przykłady działań, wspierających sprzedaż. Wstęp na seminarium jest wolny, zgłoszenia przez stronę www.zielentozycie.pl

W programie targów zaplanowane są także Konkurs Roślin NOWOŚCI – tym razem w nowej formule – otwarty także dla firm, które nie biorą udziału w targach. W piątek 7 września odbędzie się konferencja Mocno Zielone Miasto dla osób zajmujących się zielenią miejską, a w sobotę  Konferencja dla architektów krajobrazu, której gościem będzie znakomity holenderski architekt krajobrazu Niek Roozen, autor licznych realizacji w Europie i Chinach, projektant Floriade 2012 i zaangażowany także w kolejną edycję w 2022 roku, zwycięzca licznych prestiżowych konkursów m.in. pierwsze miejsce w konkursie na projekt EXPO Park na Światowej Wystawie Expo 2010 w Szanghaju.

Dwa pierwsze dni targów przeznaczone są dla branżowych gości – rejestracja już jest możliwa. W sobotę, ostatniego dnia może na targi może przyjść każdy pasjonat ogrodnictwa i kwiatów.

W 2017 roku targi odwiedziło 16800 gości, w tym ponad 7000 profesjonalistów z 40 krajów.

Organizatorzy:

Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o. , Związek Szkółkarzy Polskich

Al. Jana Pawła II 80 lok. 71

00-175 Warszawa

tel. +48 22 435 47 20 (21-22),

kontakt@zielentozycie.pl

www.zielentozycie.pl www.greenislife.pl,

www.flowerexpo.pl

www.zszp.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Hazera pod szkłem 10
HortiAdNet